Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hiszik azt sokan Magyaro...

Miért hiszik azt sokan Magyarországon, hogy a pszichológushoz/pszichiáterhez csak a bolondok, gyogyósok járnak?

Figyelt kérdés

Miért élnek egyesek ekkora tévhitben?

Rengeteg olyan ismerősöm van, akinek igenis jól jött volna egy jó alapos beszélgetés egy pszichológussal, vagy pszichiáterrel. Én voltam, és tényleg sokat segített (gyógyszer nélkül).

Erre mindegyikük azt mondja : "Nem megyek pszichológushoz, mert nem vagyok bolond, oda csak az idegbolondok, gyogyósok járnak."


Miért van ez Magyarországon sok ember fejébe, hogy csak a megkergült emberek járnak pszichológushoz?

Miért veszi sok ember SÉRTÉSNEK, vagy támadásnak, ha valaki azt mondja, hogy nem ártana egy pszichológus? Mindenki egyből a bolondok házára gondol.



Honnan jött ez?



2013. szept. 1. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
hát ez engem is érdekelne...
2013. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom (bár általában azt, hogy nem ártana egy pszichológus tényleg sértésnek szokták szánni), de sok más országban teljesen hétköznapi dolog, hogy bárki aki akár csak beszélgetni akar magáról/el akarja mondani a bajait valakinek, de nem akar panaszkodni másnak, az elmegy pszichológushoz.
2013. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
A legkézenfekvőbb válasznak az tűnik, hogy azért hiszik, mert tényleg így van...
2013. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pszichológia mindig is tabu volt, ahogyan az elmével járó gondok is, legalábbis szerintem. Beteg a májad, veséd, szíved és gyógyszert kell szedned rá? Pff... oké, előfordul az ilyen. De amint az elméddel van gond, akkor hirtelen távol tartják magukat tőled, mintha leprás lennél és megbélyegeznek.

Szerintem nem segít a filmek, sorozatok példája sem, ahol sokszor az idegbeteg nagymama nyugtatózta magát, miközben az unokája háta mögött áskálódott, aztán meg idegösszeomlást kapott vagy a tudathasadásos férfi szabadidejében gyerekeket gyilkol, meg ilyesmi.

A pszichológus egyáltalán nem gáz dolog, az a gáz, ha valaki nem kér segítséget, amikor szüksége van rá. Nincs ezzel semmi gond. A pszichiáter nyilván komolyabb gondokkal foglalkozik, de természetesen akinek beteg az elméje, forduljon hozzá, ő is csak egy orvos a többi mellett. Azért van, hogy segítsen.

2013. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az emberek így müködnek, ez persze csak fél válasz.

A cigányokkal és a melegekkel kapcsolatok (általában negatív) tévhiteket is tízesével lehetne sorolni..


Ezzel az erövel azt is lehetne kérdezni "miért vannak felületes nemtudáson alapuló hülye elöitéletek?"

2013. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert iszonyatosan félnek attól, hogy más mit gondol róluk. Meg kell tanulni nem foglalkozni más véleményével, és azzal, hogy mit gondolhat XY, ha kiderül, hogy pszichológushoz járok (vagy éppen fiatalabb pasival van, vagy meghízott, vagy akármi egyéb).
2013. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rakj össze egy normális embert,egy mondjuk pszichózisban szenvedő emberrel. És a normálisnak nézd meg a reakcióját. Vagy tegyél be egy normális társaságba egy pszichózisos embert és nézd a reakciókat. Meg fogsz lepődni. 😀
2020. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!