Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tartják sokan hazaárulás...

Miért tartják sokan hazaárulásnak a nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Több példát is tudok.

Sok felnőtt ismerősöm egyszerűen azért nem tanul nyelveket(angol, német főként), mert az "hazaárulás". Ezt a mai napig nem tudom felfogni.

Nagyon sokan hazaárulónak tartják azokat, akik a trianonkor elcsatolt területeken élnek, és közel anyanyelvi v. anyanyelvi szinten beszélik az illető ország nyelvét. Ebben sem értem, mi a rossz: Ez fel-és délvidékiek könnyebben tanulnak szláv nyelveket, az ausztriaiak a némeet, az erdélyiek által tanult románnak pedig saját magam érzem a jó hatását: németet könnyebben tanulok(hasonlít a két nyelv nyelvtana), Olaszországban pedig viszonylag jól meg tudtam magam értetni.


Elismerem, talán nem bagyok tökéletesen objektív, hiszen én is Erdélyben élek, ám ekkor sem látom a logikát. Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 10. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne hazaárulás?

Én nemzeti érzelmű vagyok ,és a nyelvtanulást inkább támogatom.

2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is benne logika. Aki szándékosan tagadja meg magától a tudást az a "nyomor van, akkor hát törődjünk bele és dögöljünk meg mind itt" logikát követi, és nyilván felháborító neki, ha a tézisével, miszerint menthetetlen nyomorban élünk, valaki nem ért egyet.


Ha megfigyeled az ilyen emberek nemcsak foglalkozásukban és tulajdonaikban, de fejben is nagyon szegényesek.


Ne legyél olyan, mint ők.

2013. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csodálatos dolog az, hogy valaki tud más nemzetiségűekkel beszélni idegen nyelven.


De nyilván, akik ezt hazaárulásnak fogja fel, az nyilvánvalóan anyafölddel takarózik, csak magyar árut vesz - természetesen csak magyar dolgozókat foglalkoztató üzemektől -, akik legalább az 1500-as évekig tudják igazolni, hogy magyarok... Hogyne, meg ami a mesékben van, nyilván aki ezt mondja, annak valami böki a csőrét, vagy csak egyszerűen hülye.

2013. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak arról lehet szó, hogy valaki ordas buta és lusta és a fogyatékosságát szeretné megmagyarázni azzal, hogy aki tanul, az nem magyar. Miért, mert az igazi magyar az gyárilag agyatlan?? Kikérem magamnak! Én magyar vagyok, szeretem a Hazámat és nagyon fontosnak tartom, hogy a Hazám népe BESZÉLJEN VÉGRE idegen nyelveken is, ne mi legyünk ebben is Európa szégyene! Mert jelenleg a sor végén kullogunk.
2013. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A hazája árulója az, aki olyan képet fest szándékosan az országról, hogy itt csak ostoba, tudatlan, tanulatlan emberek élnek. Egy művelt világban az emberek érintkeznek egymással, értik egymás közös nyelvét, infomációt cserélnek, gyarapodnak, okosodnak ettől. A törzskönyvezett kretén meg csak dödögjön otthon a saját hasonlóival.
2013. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Széchenyi sok időt töltött külföldön, Bécsben született és halt meg, jobban beszélt németül mint magyarul.

Akkor a fenti logika szerint hazaáruló? Ekkora baromságot!


Nem az a lényeg hogy ki hol él és hogy beszél hanem hogy mit tesz és hogy érez!

2013. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
a hazaárulás és a nyelvtudás teljesen két külön dolog.. egyáltalán nem hazaárulás idegen nyelveken beszélni,sőt! ez teljesen hülyeség,h egyes emberek hazaárulásnak tartják ezt.szerintem meg az a legjobb,ha valaki nem csak anyanyelvén beszél,hanem a világ több nyelvén is.:)
2013. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert tipikus agyatlan lokálpatrióták (nem azt mondom, hogy minden nemzeti érzelmű agyatlan, félreértés ne essék! csak van a kifejezetten idióta fajtája), akik kényszeresen bizonygatják, hogy ők mennyire magyarok. Valszeg más sikerélményük nincs is az életben, mert akkor talán nem arra lennének a legbüszkébbek, hogy hú, ők most mennyire magyarok. Sztem a szűk látókörűség nem egyenlő a hazafisággal. Művelődni mindig is jó és nemes dolog volt, és jó, ha az ember nemcsak a saját országának kis burkában él, hanem megpróbálja megismerni a távolabbi környezetét és más kultúrákat is.
2013. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Serintem csak kerestek egy ideologiat arra, hogy lustak nyelvet tanulni. Nemzeti erzelmu vagyok, a magyaron kivul ket nyelvet beszelek felsofokon
2013. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ann Horthy jobban beszélt németül, mint magyarul. Tengerész korában.
2015. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!