Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szeretném elvinni édesanyámat...

Szeretném elvinni édesanyámat az 50. születésnapja alkalmából egy nagyon elegáns étterembe. Este nyolcra foglaltam asztalt. Miben illik menni, hogy illik viselkedni?

Figyelt kérdés
Név szerint a Costes étterembe megyünk.20 éves lány vagyok.
2013. máj. 9. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon elegáns ruhában, és nagyon elegánsan illik viselkedni.
2013. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta, kulturált megjelenés.

Ne legyen farmer vagy hasig kihasadó nyári ruha.

Egy elegáns nadrág, blúz, vagy szoknya, blúz, vagy egy tiszta, normális ruha.. Nem kell kisestélyi sem.

Hogy illik viselkedni?

- nem hangoskodunk

- nem csámcsogunk

- normálisan vacsorázunk, úgy hogy másokat nem zavarjuk


Feltételezem hogyha egy elegéns éttermet választottál akkor te és édesanyád is normális, kulturált ember akik tudnak viselkedni. Szóval csak viselkedjetek úgy ahogy másoktól is elvárnád.

2013. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

visszafogottan elegáns... ... semmiképpen ne farmer...de kisestélyi sem

csinosabb szoknya felsővel, vagy nadrág is lehet

2013. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szolid, elegáns öltözetben legyetek mindketten, tkp rgymáshoz is illő megjelenésbnen. Jó étvágyat, jó ünneplést!
2013. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért egy nagyon elegáns éttermebe nyugodtan el lehet menni kisestélyiben.
2013. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
*egymáshoz is (ne legyél kiöltözöttebb nála)
2013. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nehogy kisestélyibe menjetek!! Mi voltunk a Costes étteremben.. Normálisan kell felöltözni. Senki nem volt kisestélyiben. Én blézer- szoknya összeállításban voltam. A férjem egy világos szövetnadrágban és fekete ingben volt. A legtöbb vendég hasonlóképpen volt öltözve mint mi. Blúz vagy blézer, szoknya vagy kosztüm nadrág..
2013. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél bunkó a pincérrel, de nyugodtan kérdezz tőle, ha valami nem világos az étlapon. Fizetéskor illik adni borravalót (kb. 10%), de előtte kérdezd meg a pincért, hogy elfogadhatják-e (különben a kasszába kerül a pénz, nem a pincérhez - én ilyenkor nem szoktam adni). Ha kártyával fizetsz, vagy add neki oda kp-ben a borravalót, vagy kérdezd meg, hogy a borravalót is le tudja-e húzni a kártyáról.


Nem illik más embereket bámulni és rájuk mutogatni. Ha valamelyik fogás nagyon megtetszik, amit az egyik vendégnél látsz, akkor kérdezd meg finoman a pincért, hogy pl. "az a piros felsős szőke hölgy a szemközti asztalnál, mit fogyaszt?" De a legegyszerűbb, ha már otthon átbogarászod az étlapot és akkor nem kell sokáig gondolkozni azon, mit is egyél.


A pincérnek ne kiabálj, keresd a tekintetét, és ints neki oda, ha látod, hogy arra figyel. De jobb helyeken kérés nélkül is odamennek vacsora közben, ha látják, hogy elfogyott az étel vagy az ital, hogy hozhat-e még valamit.

2013. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarok beleszólni, de pl. egy hajóétterem nagyobb élmény lenne. Mondjuk a Vogue. A Costes--ben szerintem előfordul, hogy feszélyezné magát, ha amúgy nem jár ilyen helyekre.
2013. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%
Megnéztem a képeket a Costesről, köszönőviszonyban sincs egy nagyon elegáns hellyel. Elegánsnak nevezhető, de a kérdező nem ilyen helyre megy! Oda nyugodtan felvehet akár kisestélyit is, nem lesz túlöltözött.
2013. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!