Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek az újra...

Mi a véleményetek az újra adott ajándékokról? (egy kapott ajándék tovább ajándékozásáról)

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Jó ötlet,csak arra figyelj,hogy ne annak add akitől kaptad...az kellemetlen lenne
2009. nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Engem úgy neveltek, hogy ilyet nem illik csinálni.
2009. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez elég furcsa..........én még nem csináltam ilyet.
2009. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez egy házi feladat téma,csak meg is indokolni fogalmazásban ,hogy miért jó vagy rossz
2009. nov. 4. 16:56
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem illik.Ha valaki ajándékot kap,azt illik az ajándékozó jelenléteben kibontani,megköszönni,örömet mutatni,akkor is,ha nem tetszik az ajándék.Ez nem képmutatás,mert aki adja,az örömet akar vele szerezni.Megsértenénk,megbántanánk,ha a jószívvel adott ajándékot eldobnánk vagy ócsárolnánk.Épp ezért nem illik tovább ajándékozni sem.Arról már nem is beszélve,hogy egy számodra értéktelen,ronda ajándékot hogyan adhatsz másoknak?Miért gondolod,hogy ő majd örül neki? Tedd félre és egyidő múlva tedd a szekrény mélyére vagy a kukába.
2009. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra ügyelj, hogy még a szavatosság lejárta előtt add tovább a bonbont!

Nem finom!

Tapasztalat.

2009. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor, ha pl kapsz egy könyvet, ami már megvan neked, és azt adod tovább, azzal szerintem semmi baj nincs..
2009. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam már tovább ajándékot! Persze kicsomagolom, megköszönöm, örülök neki, aztán elteszem és ha valakinek úgy érzem megfelelő akkor neki adom. Nem értem mért ne lehetne. Amugy attól hogy nekem nem tetszik másnak még lehet kincs. Szerintem semmi baj nincs ezzel. Bonbont például rendszeresen továbbadok mert nem szeretem őket.
2009. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gyakran élek ezzel

pl ha nem tetszik valami, vagy éppen nincsen rá szükségem, akkor egyszerűen becsomagolom, és odaajándékozom valakinek akiről tudom, hogy örülni fog neki. Persze azért azt számon tartom, hogy ne annak ajándékozzam véletlen vissza, akitől kaptam, illetve, hogy akitől kaptam ne tudja meg, hogy tovább ajándékoztam. Szerintem jó módszer( a pénzem is megmarad, ez se utolsó szempont)

2009. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én megsértődnék, ha észrevenném, hogy valaki továbbpasszolja azt az ajándékot, amit neki szántam.
2009. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!