Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha kopogsz valahova, akkor...

Ha kopogsz valahova, akkor megvárod a választ, vagy kopogsz és be is nyitsz rögtön?

Figyelt kérdés

Inkább családtagokra gondolok például. Ha bemégy a szobájukba, átugrasz hozzájuk stb.


Őszintén!


2009. nov. 4. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szülőkhöz ha megyek,ott nem is kopogok,csak megyek

nagyszülök detto,bár ha be vannak csukozva,akkor dörömbölni kell,meg várni:D

szülöknél öcsém szobájába kopogok,8 éves,de nagyon szégyellős,inkább megvárom mig szolj,hogy mehetek

más rokonokhoz meg nem járok igazán,ha meg véletlen igen,akkor ugyis szülökkel együtt,akkor meg észreveszik h megérkeztünk,hallják a kocsit

2009. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Idegen helyen mindig megvárom a választ.Családon belül pedig nem kopog egyikünk sem,mert felesleges.Ha valaki nem akarja,hogy zavarják,az magára zárja az ajtót.Ez többnyire csak este fordul elő,akkor pedig nem zavarjuk egymást,és nem ugrunk át egymáshoz,ha nincs arra nyomós okunk.
2009. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

tesómhoz kopogok, rokonokhoz nem, mamához nem, anyuéknak ha be van zárva a szobájuk ajtaja akkor nem zavarom őket :D


iskola igazgatóságon kopogok és utána egyből be is nyitok, nem várok választ.

2009. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon ha nem válaszolnak a kopogásra, akkor be se nyitok.

De pl iskolában soha nem szólnak vissza, ott sajnos pár másodperc várakozás után be szoktam nyitni.

2009. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

kopogok, ha a válasz hogy bemehetek akkor bemegyek,

ha nincs válasz akkor hangosabban kopogok, majd leadok pár lövést az ajtóra és bemegyek

2009. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
meg szoktam várni, ha nem várnám meg, nem lenne értelme a kopogásnak se :D
2009. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
most látom, mindenki hozzáfúzte, akkor én is: mikor páromnál alszunk/lakunk épp, ott mindig kopogok mindenhová és ők is kopognak hozzánk, mikor az én szüleimnél vagyunk, itt nem kopogok a wc-n kívül sehová
2009. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem anyósomék a szomszédban laknak, és nem mindig zárjuk kulcsra a bejárati ajtót, bár újabban muszáj miattuk. Egyszerűen kopognak és nyomulnak be, nem várják meg, hogy kinyissuk, vagy kikiabáljunk, hogy jöhetnek, ha meg alkalmatlankodnak, vagy olyan helyzetben találnak minket, még ők vannak felháborodva. Én nem értem, mit gondolnak, jó, hogy kopog, de, ha rögtön benyit, mondjuk mikor meztelenül mászkálok vagy ilyesmi akkor sokat ér, úgy sem tudok ruhát felkapni... és mondom még ők sértődnek meg, hogy fel kell öltözni, meg nem nappal kell szexelni stb.
2009. nov. 5. 00:48
 9/11 A kérdező kommentje:
(Zárt udvar, idegen nem tud bejönni, azért nem zárkózunk be nappal. Vagy hát újabban muszáj. :S )
2009. nov. 5. 00:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindenkihez kopogok, ha be van csukva az ajtó. Megvárom, hogy válaszoljon, ha bemehetek, akkor megyek csak be.
2009. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!