Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minek kérdezik meg tőlem...

Minek kérdezik meg tőlem fűnyírás közben, hogy:"Nyírod a füvet? " Felmerül bennük más is? Mégis mit válaszoljak erre?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy emberi reakció, semmi különös nincs benne.

Sok mindennel van így.

Megjöttél? Fodrásznál voltál? Tévézel? stb stb.

Pedig ezek mind nyilvánvaló dolgok, mégis megkérdezzük.

2013. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetni próbálnak, mutatják, hogy észrevettek. Válaszold, hogy igen, nyírom, már nagy volt, te meg sétálsz/bevásárolsz/hogy vagy?
2013. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak annyit jelent, hogy az illető beszélgetést szeretne kezdeményezni, és valami aktuális dolgot említ, amit épp lát vagy hallott. (Látom nyírod a füvet, kész a kerítésed, szép idő van, esni fog, stb.)


Bár szerintem is szerencsésebb lenne sima kijelentésként közölni, mint kérdezni. Valószínűleg azért kérdés, hogy választ csikarjon ki a másik félből, de így semmivel sem könnyebb beszélgetést kezdeni. :)

2013. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetést próbálnak kezdeményezni.

Pl igen, most jó idő van hozzá, már nagy volt és most van egy kis időm.. blabla..

2013. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bemegy az ember a kocsmába. Pultos kérdezi:

- Mit szeretne?

- Nagyobb házat, szebb feleséget, több pénzt.

- Mármint mit akar?

- Egy sportkocsit, Bahamákon nyaralni.

- Úgy értem milyen italt kér?

- Ja, miért nem ezzel kezdte. Mi van?

- Állok itt a pult mögött és vendégeket szolgálok ki.

2013. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mert barátságosak és olyan kérdést akarnak feltenni, amire könnyen tudsz válaszolni :D
2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

:D


Mert az sem mindegy, hogy a határban a gazda:

kaszálja a herét, vagy heréli a kaszát? :))))

2013. szept. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yuda ***** válasza:
23%

Szerintem pedig vedd poénra és találj ki rá valami frappáns választ.

Mondjuk:

- Nem! :D

- vagy hogy: dehogyis, éppen ping-pongozok...

Bármit.

Legalább meghökkennek, vagy elgondolkodnak mennyire haszontalan a kérdésük és észreveszik magukat.

2013. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

10:59

Igen, meg észreveszik, hogy egy tahó vagy, akihez nem is érdemes szólni.

2013. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Engem most lehet köpködni de én két csoportra osztom az embereket: akikkel érdemes beszélgetni és akikkel nem. Akikkel érdemes azokkal tudom hogy azonos az érdeklődésünk vagy kedveljük egymást vagy vmi hasonló. Persze az idős szomszéd nénit sem küldöm el melegebb éghajlatra.


De van néhány ember akiket nagyon nem kedvelek így általában hárítom a beszélgetési kezdeményezést.

Pl.:

-Szia! Nyírod a füvet?

-Igen tudod nemsokára vonulnak a ghoulok és félek hogy fészketraknak a kertemben.


Tudod van néhány ember akitől egyenesen a falramászom, nem tehetek róla egyszerűen csak nem szimpatikusak és nem szeretek velük beszélgetni.

2013. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!