Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha megszólítok két embert,...

Ha megszólítok két embert, akikből az egyikkel tegező, másikkal magázó viszonyban vagyok, akkor hogy szólítom meg őket egyszerre?

Figyelt kérdés

Pl: Ha szeretném mondani nekik, hogy menjenek el a boltba, hogy kérdezem meg tőlük?

1. Menjenek el a boltba!

2. Menjetek el a boltba!

Ha magázó viszonyban mondom, akkor az előtt égek be akit tegezek, ha tegezőben mondom (ill T/2-ben), akkor megsértődhet akit amúgy magázok. Hogy van ez?



2013. szept. 24. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
arra nézz akivel tegező viszonyba vagy éskész
2013. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor ki szoktam kerülni, nem használok többesszámot. Ha mondjuk akit tegezek, az Feri, akit magázok, az meg Zoli bácsi, akkor vagy azt mondom, hogy "Feri, légy szíves, menj el Zoli bácsival együtt a boltba", vagy Zoli bácsinak mondom, hogy "Legyen szíves, menjen el Ferivel együtt a boltba!".
2013. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy kihagyod teljesen a megszólítás: El kellene menni a boltba. Szükségem van x dologra.
2013. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PHP de kóder! ***** válasza:
na tunes a boltba, mindketten!
2014. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 PHP de kóder! ***** válasza:
ebben nincs sem magazas, sem tegezes
2014. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PHP de kóder! ***** válasza:
alternativaken: na huzas a boltba, lehuto banda!
2014. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!