Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg súlyosabb dolog azt...

Tényleg súlyosabb dolog azt mondani, hogy "szeretlek", mint lefeküdni valakivel?

Figyelt kérdés

Manapság minden filmben következetesen ezt lehet megfigyelni: már rég töcsköl az adott pár, aztán hatalmas dráma lesz abból, hogy kimondják az 'sz' betűs szót. De nem csak így nézve is mindig hatalmas jelentősége van a filmekben ennek a szónak, én viszont ezt a saját kapcsolataim során egyáltalán nem így tapasztaltam.

Az én kapcsolataimban a "szeretlek" általában az első csók előtt jött, vagy adta magát a csók és onnantól használtuk a "szeretlek" szót és nem volt külön dráma az első használata.

Másoknál mi a helyzet? Szeretlek/első csók/első aktus, kinél mi a sorrend?

Tudom, hogy elég idétlen kérdés, de zavar, hogy nem tudom, hogy az én eddigi kapcsolataim voltak az átlagostól eltérőek vagy a filmekben oldják meg ezt idiótán azzal, hogy ekkora szerepet tulajdonítanak egyetlen szónak. Nem azt mondom, hogy nincs súlya annak, hogy valakinek ezt mondjuk, de sokszor van olyan, hogy már hónapok óta sülve-főve együtt vannak aztán az egyik kimondja, hogy 'szeretlek' és az mindent megváltoztat...


2009. nov. 8. 18:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%
Üdv a való világban!
2009. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

20:11-es: nem, nem ez a való világ, ez egyáltalán nem szükségszerű, én valahogy felnőttem úgy, hogy a szerelem előbb jött, mint a szex és így is tudok boldog házasságban élni. Attól még, mert a többség így él még nem biztos, hogy ez követendő példa.

"Szart enni jó, hisz több milliárd légy nem tévedhet!"

2009. nov. 8. 20:14
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ez a való világ, Te éltél eddig burokban.
2009. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Vicces...Akkor te eleg sok embernek kell majd mondjad hogy szeretlek...En csak egynek mondtam!!!!
2009. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Háromnak mondtam azt, hogy "szeretlek", közülük a harmadik végül a házastársam lett az ágyig pedig az őt megelőző kettő közül csak az egyikkel jutottam el és nagyjából 35 évesen kezdtem el bánni, hogy nem a házastársam volt az első, akivel lefeküdtem. Sokkal, SOKKAL többet érne az az egész életemen át végigkísérő érzés, hogy életem szerelme volt az egyetlen, akinek teljesen odaadtam magam mint az a pár múlandó kéjérzet előtte, ami akkor és ott jó volt, valamiféle emlékként megmaradt, de semmi több.

Rengetegen mondják nagy fellengzősen, hogy "ha folyton azt mondjuk, hogy szeretlek azzal elveszti az értékét ez a kifejezés". A szexre szerintem ez még sokkal igazabb.


Ez, hogy nálam a "szeretlek" előbb jön, mint a testiség nem azt jelenti, hogy boldog boldogtalannak azt mondom, hogy "szeretlek" csak hogy lefekhessek vele...

2009. nov. 8. 21:31
 16/25 anonim ***** válasza:
66%

A szeretlek szónak legyen is jelentősége.

A testi szükségleteknek meg nem sok köze van a lelkiséghez.

2009. nov. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy hülyeség ahogy van ami a filmekben van..nem értem miért kell annak olyan nagy feneket keríteni..bár lehet h az angol nyelvben nagobb súlya van a "love" szónak, mivel az már szerelmet is kifejez, magyarban pedig a szeretlek nem feltétlenül jelent olyan nagy szerelmet. De mivel mi magyarok vagyunk, és nálunk a "szeretlek" szónak nincs olyan nagy sorsfordító hatása ,szerintem simán ki lehet mondani már az első csók előtt is!
2009. nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Tényleg súlyosabb dolog azt mondani, hogy "szeretlek", mint lefeküdni valakivel?"


Attól függ, ki mondaná. Mert ha a nő mondja, akkor abból nemsokára lefekvés következik. Ha a férfi mondja, abból kiábrándulás lesz és jó eséllyel elmarad a szex is. Tehát igen, ez a szó nagyon súlyos dolog.

2009. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A film az csak film, ott minden el van kicsit túlozva.


Azért az sem lenne jó, ha a szeretlek már az első csók előtt mondva lenne! Hol van abban még szerelem? Max. fellángolás.

Amúgy meg lehet, hogy azért van így, mert a "szeretlek" szónak nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint pl egy szimpla testi kapcsolatnak, ami nem feltétlenül rossz, sőt... A "szeretlek" már vmi értékesebbet, mélyebbet jelez, mint h csak szimplán jó időtöltés veled lenni.

Mindennek 2 oldala van.

Persze ezzel nem azt mondom, h a szexnek meg kell előznie a szónak a kimondását, félre ne értsd! De valamilyen szinten ekkor már ismerjük a párunkat, mikor szerelmesek vagyunk, és most nem a fellángolásokról, testi vonzalomról beszélek.

Szerintem nem baj, ha akkor van mondva, ha tényleg kialakult mér valami, ami több a vonzalomnál, valóban nem kell elcsépelni.

2009. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, kedves kérdező!

Előrebocsátom: én még gyerek vagyok, elnézést, ha kioktatónak fogok hangozni, jóval fiatalabb vagyok nálad.

Szerintem kicsit túl komolyan veszitek ezt a dolgot.

Egy tizenéves (általában) szerintem még lelkileg nem tart ott, hogy ezt teljes egészében értse. Azt, hogy lefeküdnek mindenkivel, szerintem "kalandnak" könyvelik el, kísérletnek, ahogy tetszik. Más szavakkal: testileg már érettek (vagyunk), belsőleg még nem. Amolyan "buli" az egész.

A másik meg, hogy ez az egész szeretlekezés, tudod... ez olyan, h a nő szerelmeskedésnek a férfi meg szexnek hívja az adott dolgot. Most persze jöhetne az, hogy "legyen már ennyire érzékeny"... hát ez annyira nem működik. Egyébként meg ha túl érzékeny, akkor már töketlen a neve. A filmekről meg annyit, hogy nem kell azokat bírálni, szórakoztatási célból készültek, nem?

Szóval sztem nem kéne ennyire felfújni a dolgot, a tinik sztem nem nagyon fogják fel, hogy ez milyen súlyú dolog.

J.

2009. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!