Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg súlyosabb dolog azt...

Tényleg súlyosabb dolog azt mondani, hogy "szeretlek", mint lefeküdni valakivel?

Figyelt kérdés

Manapság minden filmben következetesen ezt lehet megfigyelni: már rég töcsköl az adott pár, aztán hatalmas dráma lesz abból, hogy kimondják az 'sz' betűs szót. De nem csak így nézve is mindig hatalmas jelentősége van a filmekben ennek a szónak, én viszont ezt a saját kapcsolataim során egyáltalán nem így tapasztaltam.

Az én kapcsolataimban a "szeretlek" általában az első csók előtt jött, vagy adta magát a csók és onnantól használtuk a "szeretlek" szót és nem volt külön dráma az első használata.

Másoknál mi a helyzet? Szeretlek/első csók/első aktus, kinél mi a sorrend?

Tudom, hogy elég idétlen kérdés, de zavar, hogy nem tudom, hogy az én eddigi kapcsolataim voltak az átlagostól eltérőek vagy a filmekben oldják meg ezt idiótán azzal, hogy ekkora szerepet tulajdonítanak egyetlen szónak. Nem azt mondom, hogy nincs súlya annak, hogy valakinek ezt mondjuk, de sokszor van olyan, hogy már hónapok óta sülve-főve együtt vannak aztán az egyik kimondja, hogy 'szeretlek' és az mindent megváltoztat...


2009. nov. 8. 18:54
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Én csak egy tinédzser vagyok és néha követek el hibákat, de azt a szót, hogy "szeretlek" csak annak fogom mondani, aki megérdemli és a szeretkezéssel is szeretnék várni az esküvőm utánig!

A "szeretlek " szó magába foglal egy szóban minden olyan érzést, ami a másikhoz füz, vonz és a hozzá tartozását akarja kifejezni. A sex pedig egy ösztön mely nem kapcsolható össze feltétlenül a szerelemmel.(szerintem)

2009. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

A szex szerintem nem ösztön. A fajfenntartás az ösztön, mégis a legtöbben nem ezért szexelnek.

Meg aztán az ember pont attól több az állatnál, hogy nem az ösztönei vezérlik, nemde?

2009. nov. 17. 19:44
 23/25 anonim válasza:
Számomra a szeretlek szó nagyon fontos. Csak az első csók után mondtam ki, azóta is boldogan vagyunk együtt, immáron több, mint két éve. 24/L
2009. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

20/L és 26/F kapcsolata:


A szeretlek jött nálunk először. Aztán csak a csók. Szex nem volt még, nem érezzük késznek rá magunkat.

2009. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Akkor mit nevezünk ösztönnek? Nem az a késztetés az, ami nem sokat gondolkodik? Ha a létfenntartási ösztönt (evés) ki lehet játszani műkajával, csiga-csalétekkel, stb, (amit csak ésszel lehet kivédeni), akkor a fejfenntartási ösztönt miért ne lehetne kijátszani úgy, hogy beiktatunk egy gumit? De persze természetünknél fogva szeretnénk gyerekeket is.
2010. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!