Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 22 évest már felnőttnek...

Egy 22 évest már felnőttnek tartotok? Vagy még tini-fiatal felnőtt keveréknek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan már rég felnőtt meg kb gyakorlatilag is az de érdemes ismerni is íz illetőt, hogy milyen a viselkedése és a gondolkodás módja.

Én ismerek egy 24 éves lányt akivel együtt dolgozok sőt már gyereke is van, és a viselkedése még most is egy 16 éves tini lánnyal egyenlő sajnos. Semmi komolysága nincs, jó lehet vele komolyan beszélni, de nem úgy áll a dolgokhoz ahogyan kellene, plusz még buta is sajnos, és gyerekes szinte.

2013. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen felnőtt. A fenti példában a 24 éves lány egyszerűen infantilis. Nekem is van ilyen ismerősöm, már 45 éves...
2013. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire érett. Dolgozik-e már, vagy tanul még, meg tud-e állni a maga lábán, tud(na)-e önállóan élni mondjuk egy albérletben.
2013. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy viselkedik. Van, akit 30 évesen is legszívesebben egy lüke kamasznak tartanék az életkora ellenére, és olyan is akad, aki már 16 évesen érett a felnőtt titulusra. Egy 22 éves ember papíron felnőtt, de hogy minek tartom, azt a viselkedése és az értékrendje dönti el.
2013. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értünk felnőtt alatt. Jogilag, biológiailag az. De lelki értelemben egy csomó 22 éves még gyerekes, tinis. Van olyan ismerősöm, akit képtelen vagyok felnőttnek nézni, pedig idén lesz 24. Hisztizik az anyjánál, ha együtt mennek a Mekibe és nem kap fagyit, művészbejárónál visítozik komolytalan színházaknál az épp aktuális szépfiú után, az öltözködési stílusát egy jó ízlésű 14 éves cikinek tartaná, a pénz értékét nem tudja, hébe-hóba dolgozgat pár órára, de nem magát tartja el belőle, hanem hülyeségekre költi, komoly dolgokról nem lehet vele beszélni, mert az uncsi, Twilight-mániás, piti dolgokon durcizik be, a véleményét úgy váltogatja, mint más az alsógatyáját...
2013. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
58%
én 18 éves vagyok, dolgozom, saját házam van. felnöttnek tartom magam. szerintem nem kórtól függ, persze egy 14 éves még tuti nem lesz az :)
2013. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bogoj ***** válasza:

mindenképpen az.

de ha az olvasóktól kérdezed, akkor vélhetőleg nem hivatalos, hanem egy szubjektív véleményt szeretnél. ez viszont az illető ismerete nélkül képtelenség.

lehet valaki kiskorú, de felnőttesen viselkedő, ugyanakkor másvalaki nagykorú (felnőtt), mégis gyerekes.

2013. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jogilag felnőtt, szellemileg meg még 50 évesen is lehet valaki gyerek.
2013. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gyenes Tamás Nűnű válasza:
a felnőtt férfit a fiútól az különbözteti meg, hogy megfelel-e a nőknek. Ha igen, akkor férfi, ha nem, akkor játszó gyerek.
2013. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KovA1963 ***** válasza:

Valóban nem kortól függ. Van aki 30egynéhány évesen is gyermeteg. És van aki tizenévesen felnőtt.


De húzni kellett egy egyértelmű határt jó vagy rossz mindegy - jobb mintha nem lenne. EZ határt szab a gyámkodásnak és a szabadság és önmagunkárt vállalandó felelősség korlátozásának. Ezért kell.

Lehetett volna 20 évnél meghúzni. Vagy 16-nál. De meg kellett húzni és a 18 valamiféle középérték.

A társadalmi kiszolgáltatottság miatt úgyis van átmenet.

Igazán akkortól felnőtt az ember amikor saját lábán áll sőt gondoskodóképes: önmaga minőségi és mennyiségi reprodukcióját is beleértve és képes ezt megharcolni a közösségben, vagy akár egy rossz társadalmi rendszer ellenében. Ez a felnőttség ismérve.

Ehhez képest pedig - bocsánat - de az életnek ezzel a mércéjével - sajnos összességében meglehetősen gyermetegnek bizonyulunk - mi "felnőtt" generáció - jelenleg.

2013. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!