Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én nem szeretek telefonálni?

Csak én nem szeretek telefonálni?

Figyelt kérdés

Egyrészt a bejövő hívás mindig rosszkor jön:


Gondolom más is szereti, amikor a vécéből kell kirohanni a dolog közepén, vagy éppen a fürdőből meztelenül mert csörög a telefon...


Vagy amikor pont egy forgalmas út mellett gyalogolva hív valaki és nem érti, hogy miért ordibálsz ösztönösen, mert a 110dB-es forgalmi zajtól nem hallasz semmit...


Vagy éppen játszol valamit a telefonon, és a csörgés pillanatában véletlenül pont a "letesz" gombra böksz rá, aztán győzd kimagyarázni, hogy miért csaptad le a másikra a telefont...


Csak hogy pár olyan esetet említsek, ami már megtörtént.


Az esetek 95%-ában meg úgy is telemarketer vagy vagy UPC vagy a bank hív a hülye ajánlataival. (emiatt alapból nem is veszem fel, ha rejtett a szám.)


Hasonló okokból nem szeretek hívást kezdeményezni sem, mert nem akarok "rátörni" a másikra... Különösen igaz, hogyha idegeneket kellene felhívom (pl. jelentkezni egy apróhirdetésre). Általában SMS-ben veszem fel a kapcsolatot, hogy majd felhívnám, ekkor vagy akkor, hogy ne legyen váratlan.


Harmadik dolog meg a praktikusság: mindig kell, hogy legyen nálad papíralapú notesz meg toll, mert le kell tudnod írni valahová az információkat, amit szóban hallasz. E-mailben már ez le van írva, és visszakereshető.


Ahol más is megfogalmazza ugyanezeket a gondolatokat, ott csupa élőbeszédet temető és bezzegamaifiatalság komment van... Szóval úgy tűnik ez egyedi eset...


Most itt elsősorban nem a telefonfóbiáról van szó: közeli ismerősöket és barátokat simán felhívom, hogyha arról van szó. Bár inkább cseten megy a kommunikáció ott is.


Érdekelne, hogy másnak mi a meglátása ezzel kapcsolatban.


2013. okt. 24. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak akkor telefonálok ha nagyon muszáj. Valahogy nekem az olyan személytelen, egy kis tárggyal beszélgetni. Sokkal jobban szeretek élőben, szemtől-szembe beszélgetni a barátaimmal, kollegáimmal, rokonaimmal.
2013. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nemhogy nemszeretek,de kifejezetten utálok telefonálni.
2013. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek telefonálni, de szimplán azért, mert irritál, hogy úgy kell beszélgetnem valakivel, hogy hallom a hangját, de nem látom. De így belegondolva ebben a noteszos dologban is sok az igazság. Kedvencem, amikor az emberke a vonal másik végen csak úgy ledarálja az információkat, mintha valami diktafon lennék. Aztán még ő van meglepődve, amikor megkérem, hogy várjon, amíg hozok papírt és utána mondja LASSAN, hogy mit szeretne.
2013. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak a hozzám nagyon-nagyon-nagyon közel álló emberekkel szeretek telefonon beszélni, olyankor kb. oylan az érzésem, mintha személyesen beszélnénk. De egyébként én sem szeretem, főleg ha nem sürgős a dolog, és 5x nem veszi fel az illető a telefont. Ritka nehéz kiszámítani sokszor, kinek mikor jó épp, és azt meg egyenesen rühellem, amikor mások nem kérdeznek rá előtte, nekem mikor jó (van, aki képes este 9kor felhívni nem fontos dolg miatt)...
2013. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én egyenesen utálok telefonálni, persze ismerősökkel nem, de idegenekkel nagyon nem. Szabályosan stresszes vagyok olyankor.
2016. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!