Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A feminista nőknek mi a...

A feminista nőknek mi a véleménye a transz férfiakról?

Figyelt kérdés
És ha egy "nő" olyan döntést hoz, hogy férfiként akar élni, abba nekik mi beleszólásuk van?

2013. okt. 27. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi. I guess.
2013. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nem igazán értem a kérdést. Mármint a fő kérdést azt igen, de hogy mennyi beleszólásom van abba hogy egy VADIDEGEN ember milyen neműként éli le az életét.. Hát mi közöm nekem ahhoz? Már miért lenne nekem abba jogom beleszólni? Én feminista vagyok de véleményt nyilvánítani csak a saját nevemben tudok, a többiekéven nem. Szerintem egy transzneműnek bizonyára jó oka van arra hogy nemet változtatott. Ha így boldogabb, nekem semmi bajom vele. (De ha lenne is, mégis m változna?)
2013. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feminista és feminista között is van különbség, nem lehet egy kalap alá venni az összes irányzatot, nem beszélve az egyes emberek véleményét.

Az átlagos feminista úgy vélem hasonlóan gondolkozik mint az utolsó hozzászóló. Ezzel szemben ott vannak a radikális feministák, úgy tudom ők "árulóknak" tekintik a transz férfiakat. Nekik azonban jó tudni, h szinte mindennel, és mindenkivel problémáik vannak, a férfiakkal, a túl nőies nőkkel, ők számomra nagyon finoman szólva is furcsa társaság...


Összefoglalva azt mondom, ahány ház, annyi szokás.

2013. okt. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mustafa33 ***** válasza:
0%
Transz férfi nincs. Az nem férfi. Sem nő. A feminizmus pedig nem szexuális orientáció és sz. identitás kategória. Esetleg társuulhat ezekhez.
2013. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Transz férfi nincs. Az nem férfi. Sem nő."


Ez nm ilyen egyszerű, mert A nemiség több komponensből tevődik össze. Milyen értelemben nem férfi? Van biológiai nem, társadalmi nem (gender), és nemi identitás is.


Egyébként nekem mi bajom lehetne egy ilyen döntéssel? Magánügy, mindenki azt csinál, amit akar.

2013. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
0%

Csak kétféle nem van ♂ ♀. A többi kitaláció és testi vagy lelki betegség.

Egy átöltözött travi pedig nem nő, csak a karikatúrája.

2013. okt. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Feministák között is van radikális idióta és értelmes. Én feministának tartom magam, és úgy gondolom, pont azért, mert úgy tartom, hogy nekem senki ne mondja meg, hogy éljem az életem (ergo megkapjam a lehetőséget arra, hogy választhassak, hogy éljem az életem, pl. egyenlő feltételek mellett alkalmazzanak engem is, mint a férfitársaimat, és ne is nézzenek rám ferde szemmel, ha nem vagyok háztartásbeli... de aki háztartásbeli akar lenni, az is dönthessen úgy), nekem semmi jogom ítélkezni afölött, hogy más ember hogy dönt, amíg az nem veszélyezteti egy másik ember életét.
2013. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gender kérdés jó ideje elég erősen terítéken van ilyen körökben, általában támogató, pozitív szinezetben. Elvégre nemtől függetlenül bárki lehet feminista, és a többi hátrányosan megkülönböztetett csoporttal eléggé jó viszonyt ápolnak, támogatják egymást. A társadalom felől épp elég gyomros érkezik, legalább a feketebárányok tartsanak össze...


Pár elborult tudathasadásos konzervatív-feminista időnként elkezd hápogni, de elég gyorsan leugatják őket általában.

2013. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!