Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem valaszolnak az...

Miért nem valaszolnak az emberek az e-mailekre?

Figyelt kérdés

Ha valami ügyet szeretnék intézni, (jelenpillanatban albérletkeresés), akkor sok helyen van megadva e-mail cím is mint elérhetőség, de még sokszor a hirdetőoldalnak is van kapcsolat űrlapja, ami direkt arra van, hogy kérdezzünk a hirdetőtől. De ezekre soha sem válaszolnak, el sem olvassák szerintem.


Praktikusság szempontjából inkább írok, mint telefonálgatok, mert nem tartozik a többi irodai dolgozóra, hogy én mit intézek, ha pont munkaidőben kellene, valamint a 21. században nem hordok magammal papír alapú noteszt, hogy le tudjam írni hallottakat. (amit lehet, azt a telefonomba írom, de azt meg nehéz megoldani, hogyha közbe a telefonál vele az ember ugye...)


De ugyanezt tapasztalom bármi más esetben is, ha valami intézmény e-mail címére írok a kérdésemmel, véleményemmel vagy észrevételemmel. Szinte soha sem válaszolnak az e-mailekre, ha igen, akkor is valami automatikus válasz jön ("köszi a levelét, majd egyszer elolvassa az, aki akarja - vagy nem...")


Szóval kérdés: miért nem? Minek van megadva egy elérhetőség, hogyha azon nem elérhető az ember vagy intézmény?


(És nem arról van szó, hogy nem megfelelő stílusban írnék, igyekeztem minden neten található tippet bevetni, hogy nehogy ezen múljon.)


2013. okt. 29. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor te még jól jártál, én telefonon is már két napja csak a hangposta jelentkezik be.
2013. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ők is csak "emberek"
2013. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, ők gépek, és arra lettek kitalálva, hogy látszólag kapcsolatot tartsanak, valójában távol tartsanak.
2013. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezekre az e-mail címekre érkező levelekre nem nagyon szoktak válaszolni.

Például én a T-Home-al régebben sokat levelezgettem de volt hogy egy levélre 3-4 hét múlva méltattak semmit mondó választ adni.

2013. okt. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yuda ***** válasza:

Lehet csak átmenetileg peches vagy. Én is szoktam így írkálni és többségében válaszolnak. Mondhatom, legalább 60%-ban, de inkább több.

Igaz, nem "rögtönazonnal". Van amikor eltelik 3-4 nap és akkor érnek oda, hogy írjanak. Sose kérdeztem miért.

Azt egyébként el tudom képzelni, hogy a jó cuccokat,-jelen esetben valami kedvező albérletet elkapkodnak és elkelt. Lehet, utána már nem érdekli a tulajt, mert okafogyottá válik. Persze ettől még jelezhetne vissza, hogy elkelt...

Szerintem ne szívd mellre és ne bosszantsd ilyenen magad. Lépj tovább. Ha egyik nem válaszol, menj a következőre. Aki ki akarja adni és még megvan, érdeke, hogy felvegye veled a kapcsolatot.

Másik lehetőség, és csak pár ft-ba kerül, hogy érdeklődj sms-ben. Azt tuti gyorsabban megnézi.

2013. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha nem válaszol arra sok oka lehet

nem akar

vagy nem ér rá

vagy épp nem jut eszébe

vagy bármi hasonló..

nekünk is hasonló este volt, egy holmi eladűása kapccsán, a vevő már legalább két hete nem válaszolt, aztán meg írt hogy épp költözött és azért.. elnéztük neki de azért mégis furcsa volt..

Én ezért dzoktam telefonálni is, emailt küldeni is, mindent amiit cska lehet.. ki tudja melyiket használja többször..

Jah és a notesz... Sokan nem használják, ahogy én se használtam régebben . de egy bankban dolgozó ismerősöm mesélte hogy náluk a banki főnök mindenhez noteszt használ... Kipróbáltam és egyszerűbb mint telefonon jegyzetelni, és lehet hogy ez a 21. század de ez a módszer sok embernek beválik, ahogy nekem is bevált...

2013. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!