Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti átadnátok a helyet a...

Ti átadnátok a helyet a buszon ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Utazok hazafele. felszáll egy öreglány, elkezd bökdösni, aztán rámparancsol, hogy "állj fel!!". mondom 2 lépésre van 6 szabad ülés. "akkor is álljak fel". hát én nem álltam fel... ti mit tennétek? szerintetek van joga ehez, mikor ott vannak a szabad helyek?

2013. okt. 30. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha tömve van a busz, akkor evidens, hogy felállok. Na de úgy, hogy van szabad hely?

Komolyan némelyik nyugger már direkt rájátszik. Én sem álltam volna fel.

Ha esetleg szépen elmagyarázza, hogy azért szeretne oda ülni, mert mindjárt leszáll, és így közelebb van az ajtó, vagy így könnyebben tudja fogni a cekkerét, akkor ok, de csak úgy nem.

2013. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha van szabad hely, akkor menjen oda.
2013. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha bunkó módon mondja, hogy álljak fel, akkor ülve maradtam volna akkor is, ha nincs szabad hely. Így meg főleg.
2013. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én sem álltam volna fel. Pláne, ha követelőzik, miközben egyáltalán nincs értelme. Ez van. Vannak akik 70 év alatt se tanulják meg a jó modort.
2013. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
én biztos h nem álltam volna fel,mert nem mindegy h egész nap húzom az igát,melózok és fáradt vagyok, vagy pár órát ülök a váróterembe közbe edzem a protkóimat.üljön csak le szépen a szabad helyek valamelyikére.persze ha tömött a busz akkor átadom szívesen,volt már ilyen mert emberség is létezik a világon.
2013. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jol tettes hogy nem adtad at neki. En mondjuk fel alltam volba csak fogja be a pofajat es leultem volna hatra de biztos mondtam volna ra valami szepet :D
2013. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szabad hely, akkor sem álltam volna fel. Ha nem képes megadni a másik embernek a tiszteletet, nem képes emberi hangon beszélni a másikkal, akkor felőlem végigállhat egy 2 órás utat is.

A tisztelet, ahogy ez az öregektől mindig hangzani szokott, nem egyirányú. Minden embert megillet a kellő tisztelet. Az életkorára tekintettel senkit nem illet meg több "jog". Emberek vagyunk, nincsenek felsőbbrendű emberek, és ez alól az idősek sem kivételek.

2013. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Átadtam volna azért, hogy békén hagyjon. De maximum akkor van joga ehhez, ha 2 mankóval jár és minden centit nehezére esik megtenni. Bunkónak lenni viszont akkor sincs joga.
2013. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem állnék fel. Ez már pofátlanság az öregasszony részéről.
2013. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!