Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nos az egyik oszt.társamról van szó.

7-be járok, és van egy olyan lány az osztályba akinek ngyilkos lett az apja.Nemsokára ez a lány elkezd dohányozni(naponta pár szál),és a végrendeletben az áll hogy MINDENT rá hagy(ház.tv,xbox,kocsi,minden...) és csak rá.Egyébként nagyon kedves lányról van szó, kicsit duci de (eddig) vidám és jókedvű volt.Megértem hogy az apukája meghalt de az már nekem is sok hogy reggel jön oda hozzánk és újságolja hogy meghalt az apukája...:/ Mit tennétek ilyen helyzetben? Hogyan tudnám megvigasztalni, próbáljak meg beszélni vele erről?:S


12/F


2013. jan. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha újságolja, hogy meghalt az apukája, akkor nyilván szeretné valakivel ezt megbeszélni. Erről még a felnőtteknek is nehéz beszélgetni, de azért próbáld meg, lehet hogy csak el akarja mondani valakinek, hogy ne legyen ezzel egyedül. Azon kívül, hogy meghallgatod és próbálsz vele együtt érezni, mást nem tehetsz. Képzeld magad az ő helyzetébe, hogy te hogy éreznél és mit tennél azért, hogy visszarázódj a rendes kerékvágásba... Valamint kérj tanácsot a szüleidtől, hátha ők is tudnak mondani valami okosat.
2013. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anyunak mondtam mivel ő pszichomókus vagy mi tudott segíteni de ő se tudott semmi értékeset modani...:( Beszélni meg nem tudok vele mert erről nem hajlandó.
2013. jan. 17. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mikor apum meghalt nagyon jól esett,hogy olyan amberek is megkerestek és beszélgetést kezdeményeztem,akitől nem is számítottam volna rá.

Egyszerűen mondd el neki,hogyha úgy gondolja, nyugodtan fordulhat hozzád és számíthat rád, ha nem most, később is szívesen beszélgetsz erről vele. Ha gondolja, suli után elmentek vmerre és ott,mert lehet suliba nem akar.

2013. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!