Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiskorodban előfordult nyáron,...

Kiskorodban előfordult nyáron, hogy mezítláb játszottál kint az utcán?

Figyelt kérdés
Ha igen, kb. hány éves korig?

2013. nov. 28. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Soha nem engedtek volna ki a szüleim az utcára mezítláb. Strand, kert, akár játszótér az más dolog, de a nyílt utcára soha nem mentem mezítláb.

Tavaly nyáron a sebészeten feküdtem a kislányommal, és volt ott egy másik kislány, aki az utcán belelépett mezítláb egy baromi nagy rozsdás vasszögbe, képzelheted. Pont az ilyen esetek miatt nem engedem én sem a gyerekeimnek, hogy az utcán levegyék a cipőjüket. (Mondom, a strand, játszótér más, ezeken a helyeken, ha tehetem, én is mezítláb vagyok.)

2013. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi nagyon sokszor mezítláb mászkáltunk az udvaron, néha még a betonúton is a ház közelében. Semmi bajunk nem lett. Viszont a gyerek nem vigyáz, beleléphet bármilyen szemétbe, seb esetén meg nagy esély van elfertőződésre. Nem tudom, miért kérdezed, de inkább moss/vegyél több zoknit, mint orvoshoz járkálj a gyerekkel. :)
2013. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szabózoli ***** válasza:

Hát igen...a kérdés inkább korhoz kapcsolódik.

Én,mi a testvéreimmel gyerekkorunkban kaptunk évente 2 pár cipőt egy nyárit meg egy télit. Ezekkel persze csak iskolába járhattunk,úgyhogy a nyarat nagyjából mezitláb szaladgáltuk végig. Télen pedig a nagyobb testvér kinőt csizmájával nyargaltunk a havas lotyokban.

És hál Istennek soha nem voltak komolyabb balesetek.

2013. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, hogy nem. Valami mindig volt a lábamon, legalább egy szandál, amibe évekig belement a lábam, nehéz volt kinőni. :)

Azért nem mindegy, hogy Bp. belvárosról beszélünk, vagy egy kisvárosi/falusi környezetről.

2013. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nemtom mivel nem emlékszem a gyerekkoromra, de lehetséges.
2013. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
1980-as évek eleje, amikor kiskölyök voltam, igen, előfordult, hogy mezítláb játszottunk lent az utcán. Nem voltunk pedig szegények, szerintem egyszerűen drága dolog volt akkoriban a cipő, nem voltak olcsó kínai boltok, így aztán a szüleink sem bánták, ha nyáron nincs állandóan cipő a gyerek lábán. Sohasem lett bajom emiatt, vagy legalábbis nem emlékszem rá.
2013. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban nem, de kamaszkoromban ezzel szórakoztunk. Gyakorlatilag egyfajta lázadás volt és nyáron, este kellemesen meleg volt az aszfalt, jól esett rajta sétálni.
2013. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a baromi nagy rozsdás szögbe cipőstűl is bele lehet lépni
2013. nov. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hohóó, de még mennyit! :))) Panelban laktunk, és az udvaron szinte mindig mezítláb voltunk, de volt, hogy elcsatangoltunk messzebbre is. Mostanában is csináljuk párommal, pedig már 22 évesek vagyunk. Egyszerűen szeretjük, néha csak úgy fogjuk az utcán, lábbeli le, és hadd szóljon... :)

A rozsdás szöges válaszolónak: a te gyereked olyan lesz felnőtt korára, hogy egy langyos széllökésben tüdőgyulladást fog kapni. Hülyeség a gyereket ennyire védeni, pont hogy a kiskori balesetek teszik az embereket erősebbé és bátrabbá. Ha mindentől óvod, akkor egy tutyimutyi, beteges embert fogsz nevelni. Higyj nekem, tapasztalat!

2013. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez eleve kultura kerdese. Anyam soha nem engedett ki minket mezitlab az utcara, panelban laktunk. Nagyszülök falun, de ott se mezitlab. Draga volt a cipö, karomkodtak, ha venni kellett nekünk ujat, mert hiaba dolgoztak rendesen, a 2 gyerek akkoriban is mar luxusnak szamitott (hetvenes evekben) söt önzök voltak es magukra költöttek inkabb. De mezitlab, azt akkor sem!
2013. dec. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!