Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van lehetőség végrendeletben...

Van lehetőség végrendeletben vidám zenét kérni saját leendő temetésre?

Figyelt kérdés

Egy itt olvasott kérdés ihlette az enyémet. Nem szándékozom meghalni mostanában. :) Csak néha eljátszom a gondolattal, h zenés temetésem legyen-e és ha igen, milyen. Az egyik verzió, amire gondolok, h vidám szám szóljon, pl valami jó kis rock and roll -boogie, vagy pörgős boogie-woogie. :)) Mondjuk, Jerry Lee Lewis-től a Whole Lotta Shakin' Goin' On. :)


(Esetleg a Shake Your Ass, valami Vengaboys típusú gagyi happy hardcore előadótól. :)))) )


Egyébként is JLLewis egyik első állása kántori volt, és boogie-woogie stílusban orgonálta a misén az áhítatos egyházi énekeket. :)



2013. dec. 9. 15:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyit ,hogy a néger közösségekben teljesen természetes isten dicsőítése - vidáman. :) A gospel keserédes, pörgős zene, istentiszteleteiken így áldják az urat. :) JLLewis is ilyen volt, csak hát fehér kultúrkörben, ahol ez igen szokatlan hozzáállást jelentett. :))


Én azt szeretném, ha majd ha meghalok egyszer, a temetésemen mindenki vidám legyen. :))) Ha már én az leszek. ;)


Ettől függetlenül még sok fontos és hasznos teendőm is van ebben a testben, szóval nyugi, még maradni akarok. :)

2013. dec. 9. 15:52
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Te tényleg arra vágynál, hogy ilyen zenét hallgass mondjuk a legközelebbi családtagod elvesztése után? Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nekem nem bulizni lenne kedvem egy haláleset után. Sőt, rosszul is esne egy ilyen temetésen részt venni.

Szerintem a temetések alapvetően nem a halottakért vannak, /nekik aztán már édes mindegy, hogy mi történik/ hanem a gyászolókért. Csak addig tűnik jópofának a dolog, amíg bele nem képzeled magad a másik helyébe. Milyen lenne szerinted gyászolóként egy ilyen "bulis" temetésen részt venni?

2013. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem jópofáskodás.


Az aztékok (és sok mai mexikói) vidám temetést rendez. Ez egyrészt kultúra függő, másrészt egyénfüggő. Mint írtam: engem örömmel töltene el, h vidámnak lássam az engem temetőket.


Az is egyénfüggő, hogy van, aki szerint (pl szted) a halott már nem létezik, van, aki szerint a halott lelke időfüggetlen (örök életű), és csak a teste pusztul el.

2013. dec. 11. 20:10
 4/7 A kérdező kommentje:

Még valami: sokak szemszögéből a halál a szenvedésektől való szabadulás. (Ez nem feltétlenül szuicid hajlam.) Ebből következően lehet vidám dolognak értékelni a test halálát.


Én feladatnak tekintem az életet. Ha az életleckét kellően sikeresen elvégeztem, akkor BOLDOGAN halok meg. :) Ez nem öngyilkos hajlam. Amúgy is van még dolgom, maradnék még a testemben.

2013. dec. 11. 20:12
 5/7 savanyújóska ***** válasza:
És ezzel egyet is értek, bár szerintem ezzel azért kicsapnád a biztosítékot, képzeld, el ha véletlen öregasszonyok tévednek be!:D De amúgy én is inkább azt szeretném, hogy a még élő haverok mondjanak el pár mókásabb sztorit, minthogy ott sírjon mindenki, nekem már mindegy, nekik meg miért ne lehetne jó kedvük, ha egyszer kimozdultak otthonról? Jó nem kell diszkót csinálni a temetőből, de alapvetően egy derűs hangulat szerintem sem ártana, nyilván, ha elcsapott egy kamion, ez nem játszik, de amúgy meg...:D Szerintem lehet, de inkább máshogy csinálj hangulatot, mert botrány lesz...:D
2014. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegrendelkezhetsz a temeteseden jatszando zenerol is. Es remenykedhetsz hogy majd teljesitik. Amugy egy babtista temetesen voltam egyszer es ott nem olyan gyaszos zene volt.
2014. jan. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2014. jan. 26. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!