Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszönnek előre a...

Miért nem köszönnek előre a férfi munkatársaim? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, de a többségük csak akkor köszön, ha én köszönök előre, vagy akkor se, holott úgy tudom a férfi köszön előbb a nőnek. Persze én köszönök, mert bunkóságnak tartanám a részemről, ha nem tenném, de volt, aki azt tanácsolta már, hogy ne köszönjek előre.
2013. dec. 9. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy te, és milyen idősek a férfi kollégák?
2013. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy ők is, én is felnőttek vagyunk, mivel dolgozunk, innentől kezdve pedig nem a kor számít.
2013. dec. 9. 18:51
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem egészen!

Ha a férfi kolléga közel pl. kb. 60 éves, te pedig alig múltál, vagy éppen még el sem múltál 20, akkor bizony ő lassan a te nagypapád lehet és ez esetben nem számít, hogy te leány (nő) vagy, te köszönsz neki előre.


Ezért kérdeztem.

Ha nincs ilyen durva korkülönbség, akkor legközelebb ha bemegyek a melóhelyre, egy odavetett "jóreggelt", vagy "helló" és részemről egy szót sem szólnék a nap további részében hozzájuk. Ezt tenném mindaddig, míg rá nem jönnének, hogy mi a helyzet.

2013. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Épp írni akartam az előbb, hogy nem 60 évesek.:) Egyébként meg nem esik le nekik...Sőt, ha meg nem köszönnék nő létemre állandóan előre, még én lennék a bunkó...
2013. dec. 9. 18:56
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Ennek egész egyszerű oka van, nevezetesen, hogy mostanában elterjedt főleg a fiatal férfiak között az, hogy a nőket lenézik, de ez nem tudatos, ösztönös, ösztön szinten alakul ki köszönhetően a celebeknek, a facebook profiloknak és a vinnyogásnak meg annak, hogy ha lemegyek egy szórakozóhelyre, lehetetlen hogy valaki ne akarjon az első 2 óra után lesz*pni. Erről nem te tehetsz de az egész világon az összes "nő" egyre jobban lejáratja magát, vagy azzal hogy úgy viselkedik és él, mint amit fent leírtam, vagy azzal, hogy nem, de látványosan szenved tőle, hogy nem lehet olyan mint a többiek, és egy idő után az ember ösztönösen nem érzi szükségét annak, hogy akár egy "sziát" odavessen valakinek aki vagy nagyképűséget imitál, vagy hiánya van, de mindkét esetben csak egy szexuális tárgy, valahogy a női nem kikerül lassan az ember kategóriából akinek köszönni kéne és egy tárgy lesz, amit csak akkor vesznek elő amikor épp szükséges.
2013. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még ha tegyük fel, a fiatal felnőttől várják is el az előreköszönést, de ez nem történik meg, lévén, hogy felnőtt emberekről van szó, nem az a megoldás, hogy akkor a férfikollégák simán keresztül néznek a hölgyön, mintha ott se lenne. Függetlenül a kortól, ha egy felnőtt emberbe nem szorult annyi illem, hogy naponta egy "jó reggeltet" elmekegjen azoknank, akikkel nap mint nap együtt dolgozik, az csak ne várjon el előreköszönést, meg tiszteletet. Nem felnőtt-gyerek kapcsolatról beszélünk.
2013. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Biztosan van valami oka ennek is. Az az érzésem, hogy egy kicsit kikozmetikázod a dolgokat. Te pl. nemde az irodán dolgozol, szép elegánsan bemész a műhelybe és teszed az úrinőt az öreg szakik előtt (ez csak egy feltételezés) ?

Vagyis van valami magyarázat, csak nem ismerjük a fontos tényeket...

2013. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Az köszön előre, aki belép a helységbe. Mellesleg ez legyen a legnagyobb bajod, hogy a nagy egyenjogúságodban nem köszönnek előre!
2013. dec. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Micsoda emberek vannak itt...

Kedves utolsó, ha tetszik neked, ha nem, az illem szerint igenis a férfi köszön előre a nőnek, ha nem hiszed, nézz utána!

Annak pedig külön örülök, hogy nem maradt el a "biztos csak elhallgatsz valamit, mert csak te lehetsz a hibás" jellegű mondat sem. Igen, biztosan elhallgatok egy fontos körülményt, csak én sem tudok róla, de ha ennyire jól tájékozott vagy, azt is elárulhatod, mit hallgatok el.

Ja és egyébként nem játszom a kisasszonyt, vagy a hűvös dámát, szerintem normálisan, kedvesen viselkedek mindenkivel, aki velem is az.

A válaszokból ítélve az igazi férfiak kihaltak, úgy látszik....

2013. dec. 10. 16:34
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy az ilyen hozzáállásod miatt nem köszönnek előre.
2013. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!