Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi történik velem majd?...

Mi történik velem majd? (körülmetélés előtt-alatt-után)

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19/F vagyok, december 19.-én fognak körülmetélni, fitymaszűkület miatt.

Még van 2 hetem, de kezdek parázni.

Elsősorban körülmetéltek válaszát várom, de mások véleménye, tapasztalata is érdekel.

Hogyan készüljek fel? Arra lennék kíváncsi, hogy akiken ezt elvégezték, hogyan élték át ezt az időszakot, mik azok a dolgok, amiket mondjuk ajánlanátok nekem.

Akkor kezdem:

Első műtétem, igaz csak rutin lesz, de parázok, őszintén mennyire fog fájni, mennyire lehet érezni majd?

Akkor a műtét előtt valami kenőcsöt vagy esetleg mit szerezzek be?

Akkor ha meglesz a műtét, mire figyeljek oda?

Hogyan aludjak? (ti hogyan tudtatok aludni)

Cölibátus hány hétig? Merevedés(éjszakai) hogyan tudtátok megoldani?

Az a gáz, hogy én naponta 2x csinálom, és elég sokat szokta magát önnálósítanni.

Milyen tapasztalatotok van? Hogyan éltétek át?

Mennyi idő míg megszokja a makkom, hogy nincs rajta bőr?

Hogyan fürödjek majd?

Mire figyeljek oda?

Váladékozás? genny?

Mikorra esnek ki a varratok?

Miket használjak? (kamilla, stb...)

Tudom, tudom, orvos elmondja, de mégis nem ő éli ezt át, hanem ti (meg majd én!) jobban szeretném tőletek hallani, hogy mikre figyeljek oda.

Tapasztalatokat várok!

Egyelőre ennyi, de ha ezen kívül van valami amit megosztanál nekem, iszonyat hálás lennék érte.

Még valami, a papíron(beutalón) annyi van írva hogy körülmetélés, ez most azt jelenti, hogy teljesen körülmetélnek, vagy majd ha reggel bemegyek a kórházban, ott elmondják, hogy hány/meddig nyiszantják le a bőrt?

köszönöm válaszaitok!

Illetve lányokhoz szólok: nektek milyen ha egy fiú körül van metélve? gáz?



2013. dec. 5. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Körülmetélt vagyok én is, úgyhogy megpróbálok segíteni:


Hogyan készüljek fel? Arra lennék kíváncsi, hogy akiken ezt elvégezték, hogyan élték át ezt az időszakot, mik azok a dolgok, amiket mondjuk ajánlanátok nekem.


Én előtte 2 nappal tartottam itthon egymagamban egy "fitymabúcsúztató ivást" :D Féltem én is rendesen, pedig én önként vállaltam, mert nem "használtam" a fitymám, hátrahúzva hordtam már 3 éve.


Első műtétem, igaz csak rutin lesz, de parázok, őszintén mennyire fog fájni, mennyire lehet érezni majd?


Ha kórházban csinálják és nem magánrendelésen, akkor valszeg a következő fog lezajlani (mint nálam is) : megadott időpontra be kell menni a kórházba, be kell jelentkezni, megkapod az ágyadat. Adnak egy kis pirulát (vmi Dormicilum vagy mi a neve), ez enyhe altató/nyugtató hatású. Lehet, hogy hallucinálni is fogsz tőle, de minimum kába leszel. Olyan "semmi nem érdekel" érzésed lesz tőle.


Akkor a műtét előtt valami kenőcsöt vagy esetleg mit szerezzek be?


Neogranormon-t ajánlanám, segíti a hámosodást.


Akkor ha meglesz a műtét, mire figyeljek oda?


Kerüld a fizikai munkát, hajlongást, nehéz dolgok emelését, stb. Próbálj meg minnél többet pihenni, főleg az első nap a műtét után. Engem lelkileg eléggé megviselt, pedig mint írtam, én önként vállaltam be. Azért viselt meg lelkileg, mert marha sokat kellett várakozni, meg a kórház ahol műtöttek, na az is egy "álom"..


Hogyan aludjak? (ti hogyan tudtatok aludni)


Bárhogy, kivéve hason.


Cölibátus hány hétig? Merevedés(éjszakai) hogyan tudtátok megoldani?


Kb 3-4 hét cölibátus. Éjszakai merevedésnél nálam 2 napig volt gond, első 2 nap mindig megébredtem, mert feszített a varrat. Nem fájt, csak feszített, és féltem, hogy kiszakad. Utána már nem is tudtam visszaaludni, de miután 2 éjjel keveset aludtam, és láttam hogy nem lett baja a varratoknak, utána így már nyugodtan aludtam.


Milyen tapasztalatotok van? Hogyan éltétek át?


Mint fentebb írtam, lelkileg kissé megviselt a sok várakozás, meg a betegápolók hozzáállása, stb. Reggel 7-kor megkaptam azt a bogyót, már majdnem délután 2 óra volt, amikor toltak át a műtőbe, kérdeztem a betegápolót, hogy kaphatok-e még egy ilyen bogyót mert marha ideges vagyok. Erre rámmosolygott, és azt mondta, hogy már kaptam. Meg a műtét után, kész volt a műtét, kitoltak a műtő elé, kellemes gyógyulást kívántak, és otthagytak. A kórterem kb 30-50 méterre volt onnan, szerencsére jött arra egy másik doki, megkértem őt, hogy toljon vissza.


Mennyi idő míg megszokja a makkom, hogy nincs rajta bőr?


Változó. Van, akinél 1 hét, van, akinél 1 hónap. Én előtte már hátrahúzva tartottam 3 éve, tehát nem kellett akkor már szoknia. Ha nem túl súlyos a szűkületed, akkor szerintem próbáld meg te is hátrahúzva tartani, sokat segíthet a műtét utániakban.


Hogyan fürödjek majd?


Én óvszert húztam a szerszámra, így nem érte víz. Nylon zacskót, vagy vmi más marhaságot nem ajánlom, mert nem steril, és könnyen elfertőződhet.


Mire figyeljek oda?


Fentebb már leírtam :)


Váladékozás? genny?


A legelső kötés, amit még a kórházban tettek fel, nekem közel teljesen átázott. Utána levettem, kamilláztam, átkötöttem, de már csak kis "pecsételő" vérzés volt pár napig, utána meg már semmi. Genny nem volt.


Mikorra esnek ki a varratok?


1, max 2 hét.


Miket használjak? (kamilla, stb...)


Negranormon, kamilla, jód (nem jut eszembe a neve annak a jódnak ami nem csíp, ilyen kis zöld flaskában van, de a doki úgyis elmondja)


Még valami, a papíron(beutalón) annyi van írva hogy körülmetélés, ez most azt jelenti, hogy teljesen körülmetélnek, vagy majd ha reggel bemegyek a kórházban, ott elmondják, hogy hány/meddig nyiszantják le a bőrt?


Szerintem akkor teljes körülmetélés lesz. Amúgy jobban jársz vele, mert a részleges sokkal nehezebben gyógyul, és a megmaradt fitymát még gyógyulás közben húzogatni kell, hogy ne szűküljön vissza. Na most gondolj bele, egy frissen vágott, varrt, esetleg gyulladt fitymát húzogatni... Hát, nemtudom..


Ha van még kérdésed, írj privit nyugodtan :)

2013. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
www.körülmetélés.hu
2013. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Az első teljesen jól leírta, nem is tudok hozzátenni sokat. Nem gáz, sőt, sokkal jobb lesz utána neked is és a barátnődnek is. A körülmetélés akkor jó, akkor éri el a hatását, ha a teljes fityma eltávolításra kerül úgy, hogy a makk (és a makk alatti árok) teljesen szabadon maradjon. Félned nem kell, rutinműtét. Azért paráznak a férfiak ezen, mert egy érzékeny hely, de teljesen el lehet érzésteleníteni, semmit nem fogsz érezni. Arra kérdezz rá, illetve gondold át, hogy a fitymafékkel mi lesz. Vannak orvosok akik azt is vágják, mások meg meghagyják, ez teljesen az orvostól függ. Szerintem körülmetélés után nincs már a féknek funkciója, érdemes egy füst alatt megoldani, ha nem rövid akkor is.
2013. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Erik-son válasza:
92%

Szia! Én 8 éves koromban lettem körülmetélve, szóval nem minden részletre emlékszem igazán. Láttam hogy az első komment elég hosszú volt, őszintén nem volt kedvem végigolvasni, szóval ha valamit leírok amit már leírt előttem akkor bocsánat előre is.

Naszóval. Bementem a kórházba ott elvoltam 1-2 órát, azután beadtak valami bogyót amitől elkábultam (vagy is kellett volna, én például felpörögtem de mindenkire hathat máshogy) utána betoltak a műtőbe a fejemre nyomtak egy maszkot, "lélegezz párat és számolj tízig" Egy, kettő, három, nééééégy, *elalszom*. Felkeléskor az első gondolatom az volt, hogy mi ez a bumszli a p*csömön?! (Egy rohadt nagy adag gézzel volt körbekötve :) ) Na ez volt a műtét. Az első éjszaka nem rossz volt, inkább fura. Nem fordulhattam a hasamra alváskor, de ahhoz képest egész jól aludtam. Na most ebben nem vagyok biztos de vagy másnap reggel vették le a kötést vagy később, de azt tudom hogy nem volt jó érzés, mert egy olyan orvos csinálta aki nem sz*rakodott, megfogta és lerántotta. Igazából ezen kívül nem sok fájdalom ért a beavatkozás alatt. A műtét utáni nap haza is mehettem, otthon még feküdnöm kellett egy ideig. Ja és a kérdéseid: Én semmilyen kenőcsör nem használtam, kamillateát is talán egyszer, de az se biztos. A cölibátusról nem tudok neked sokat segíteni mert 8 éves nem sokat gondolkoztam ezen. Nekem kb egy-két hét volt mire nem kellett eltartanom a gatyát a makkomtól hogy ne fájjon (arra emlékszem hogy az első kontrollra még úgy mentem hogy végig tartottam el). Fürdésnél figyelj, hogy ne nagyon érje víz egy ideig (nem tudom már meddig kell rá figyelni), az nem baj ha egy pár csepp rácseppen csak víz alá nem rakd nagyon. Váladék nekem semmi nem volt, talán egy pár csepp amikor a varratok kezdtek kiesni, de nem volt vészes. Azóta nem volt vele semmi bajom, komplikációm. Ja és egyébként nekem részleges/fél körülmetélésem volt, szóval valamennyi bőr nekem van, majd kérdezd meg te is hogy milyen csinálnak.

Na ennyi lenne, sok szerencsét kívánok és ne izgulj nem lesz vészes :) (Ja és én még lányt nem hallottam akit ez zavarna :D)

Ja és 15/F :)

2013. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
És bíztos hogy olyan komoly a szükületed hogy metélni kell?Tudod nem minden esetben kell körülmetést csináltatni szükület esetén.
2013. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Mivel hazánkba nem jellemző a körülmetélés (csak bizonyos vallás esetében,vagy ha egészségügyi oka volt)ezért kevés csaj lát ilyet,sokaknak fura látvány.De lánynál nem fog annyira számítani,viszont egy közösségi zuhanyzóba megbámulhatják az embert,vagy beszólhatnak.De ez az ő agyukat mutatja,én metélés elleni vagyok,csak ha valóban indokolt akkor fogadom el,ill ha saját döntésből történik.De az kamu hogy a csajoknak mennyire tetszne,nem is nagyon látnak ilyet,de nem ez fog a csajnál dönteni,előbb ugyis téged ismer meg,csak aztán jön a lényeg.


Jó,rutinos orvost kell keresni,minden műtét esetében a jó doki számít,hogy milyen a végeredmény.

2013. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Magyaroroszágon tényleg nem jellemző, kb 10-15%, de Nyugat Európában és a világ más területein sokkal, de sokkal elterjedtebb.

Női szemmel nem fura látvány, sokkal inkább férfias és egészséges. Férfi zuhanyozóban nem voltam, úgyhogy nem tudom, hogy mennyire bámulnak meg, de a barátom azt mondta, hogy őt soha nem bámulta még senki, és nem is "szólt be" senki.


Szóval nem gáz, sőt, nálam pozitív! :-)

2013. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 miki0888 ***** válasza:
93%

Engem ma műtöttek pont és elmondom neked hogy mi is történt!

reggel 8kor jelentkeztem az ambulancián mivel ambuláns műtét volt! rá nem sokra bekísért a nővér egy kórterembe és át kellett öltözni köntösbe! utána jött a műtő asszisztens és mentünk is a műtőbe! A műtőben felfeküdtem az asztalra és jött az előkészítés! először bekent teljesen Betadine-l ,de azt bőven a pénisz 20 cm es sugarában majd a péniszt is és fitymán belül a makkot is majd letakart úgy hogy ne lássam a műtétet! ezután jött a doki és beadta az érzéstelenítőt a péniszem tövébe! Ez viszont egy kicsit kellemetlen, de ha fogorvosnál már kaptál akkor tudod milyen érzés lehet, nem fáj csak kellemetlen utána már csak apró matatásokat fogsz érezni! Észre sem fogod venni hogy milyen hamar kész is! kezelés az első pár napban csakis kamillás törölgetés legyen napi 3X és minden vizelés után! Amikor már úgy fogod látni hogy a varrat kezd kiválasztódni és heggesedik akkor kezdheted a neogranormon vékony kenegetését! a varratok kb a harmadik hétre már kiesnek!Tehát amit vegyél meg: gyógyszertári kamilla és neogranormon kenőcs de nem árt ha van kéznél egy kis betadine is! 3 hétig még csak meg se próbáld a szexet, és utána is csak gumival szeretkezz mert a teljes gyógyulás kb 2 hónap nem több nehogy visszarepeszd! És a csajoknak általában jobban bejön én is utána érdeklődtem!

2013. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Na végre valaki leírta normálisan a személyes tapasztalatát a műtéttel kapcsolatban!


Gratulálok, és gyors gyógyulást kívánok!

2013. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Szukulet miatt az egesz elobort lecsonkoltak rolam a korhazban, a foorvosra hallgattak anyamek, ami nekem eleg gaz igy utobb.


A mutet par napos dolog, hogy faj, meg ilyenek, a lenyeg ami utana jon.

Nekem feszul, faj, amikor mereven hasznalni akarnam es ezen nem lehet utolag segiteni. Senki nem tudott eddig semmit segiteni, rakas penzem elment a sok orvosra, akik vizsgaltak, de mivel az egeszet levagtak, mar nem lehet tenni semmit.


Az oltozokben megbamuljak, a suliban durva ez kicsi korban, nem is jartam uszni meg taborokba stb.

Kesobb mar csak az bosszantott es bosszant ma is, hogy faj, feszul, a makk kiszaradt, ronda, ronda hegek, nem termeszetes, szoval az egesz barbar dolog nagyon.


Akik itt irnak neked csupa jot, azok egy kis klikk, akik fetisuk meg a biznisz miatt minden letezo forumon mondjak, hogy ez csak jo lehet, de minden sebeszeti eljaras vagassal kezdodik es heggel vegzodik.

A muteti kockazat mindig ott van sajnos.


Ahogy en tapasztaltam, minden otodik korulmetelt elegedetlen. Ha csak a fele igaz ennek, vagy a ketszerese, akkor se szamit, foleg nekem. Nekem kb tonkretesz mindent az eletemben.


Ennyi az igazsag es barmikor szemelyesen is vallalom a velemenyem, ha itt azokra hallgatsz, akik telerakjak reklamokkal a korulmetelos csusztatos oldalukkal, azok soha nem fognak a szemedbe nezni es vallalni, hogy ok ajanlottak.... vigyazz magadra, a csonkolas utan nincs visszatanc!

2013. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!