Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell kezdeményezni a...

Kinek kell kezdeményezni a kézfogást és a bemutatkozást?

Figyelt kérdés

ha én 20as éveimbe járok és egy 48éves férfiról van szó,akivel munka miatt találkozok, aki egy vezető, kinek kell kezet nyújtania??


Illetve ha asztalnál ő kezet nyújt és úgy mutatkozik be,akkor nekem fel kell állnom vagy a nők minden esetben a széken maradva fognak kezet?



2013. dec. 23. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindig az idősebbnek kell kezet nyújtania. Nőknek (kortól függetlenül) nem kell felállni az asztaltól találkozás esetén. Lehet, de nem illetlenség.

A bemutatkozást meg a fiatalabb kezdje.

2013. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egyértelműen írtam, bocsi. A bemutatkozást férfi-nő találkozásnál minden esetben a férfinak kell kezdeményeznie.
2013. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak nő nyújthatja a kezét a férfi felé, fordítva nagyon nagy illetlenség.

A nevét ő mondja először.

2013. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha vezető,akkor ő nyújtja a kezét először.Ha nem nyújtja,akkor te se kezdeményezz.Ha asztalán kezet nyújt,nem kötelező felállni,maradhatsz ülve is.
2013. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha vezető, ha nem, mindenképpen a nő nyújt kezet!

A nőknek nem kell felállni ha bemutatnak egy férfit.

2013. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Neked nagyon fontos a kézfogás ? Nő létedre anélkül is jól meglennél, sőt, anélkül jobban, elegánsabban boldogulhatnál.
2013. dec. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os miről beszélsz? Minden esetben kezet kell fogni bemutatkozásnál. Így illik.
2013. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen tévedés. A kézfogás egy fölösleges valami... Pl. az angolok nem fognak kezet, akkor ők nem is mutatkoznak be ?

Amire Neked úrinőként szükséged van, az a köszönés és a bemutatkozás. Ez pl. így (is) hangozhatna: Jó reggelt kívánok, Szabó Piroska vagyok a Xerxes cégtől. Ennyi, ebben benne van a köszönés és a bemutatkozás is. A kézfogás nem kell, azt hagyd a politikusokra, akik a tv-képernyője előtt így fejezik ki, hogy ...

2013. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
a nő nyújt kezet, a férfi mondja a nevét - így tanultam
2014. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!