Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy nő állásinterjúra...

Ha egy nő állásinterjúra megy, akkor kinek kell kezdeményezni a kézfogást, bemutatkozást?

Figyelt kérdés

Ha pl. egy vele kb. egyidős leendő főnökkel találkozik?

És egyéb esetek is érdekelnek...


2013. jún. 3. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fönök férfi akkor te, ha nő akkor meg ő.


Szerintem

2013. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klopusz ***** válasza:

Nő nyújtja kezét férfinak, azonos neműek eetén a rangban feljebb álló az alatta állónak.


Én már hagytam ott anno állásinterjút azért, mert egy nálam fiatalabb pasi kézfogásra nyújtt kézzel közelített hozzám. Láttam, hogy nem túl udvarias ember, ezért arra következtettem, hogy a munkahely sem az.

2013. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A konkrét szituáció úgy zajlott, hogy várakoztam a recepción és a hr-es nőre vártam, mivel az ő nevét mondtam a recepciósnak és az azelőtti interjún is vele találkoztam. Nem számítottam rá, hogy nem ő fog jönni. És akkor leszólított a leendő férfi főnök (hozzátenném az öltözete olyan volt, mintha épp egy buliba indulna), hogy én vagyok e az aki az állásinterjúra jött és nem mutatkozott be. Én valahogy úgy éreztem, hogy neki kellett volna, ha már ő jött oda.
2013. jún. 4. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig a nőnek kell kezet nyújtania, valamint egyneműeknél, valóban a rangon alulinak.
2013. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!