Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnátok segíteni? Szalagavató...

Tudnátok segíteni? Szalagavatóval kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Kiket, milyen rokonokat szokás meghívni szalagavatóra? Pl. nagyszülőket érdemes, vagy valamilyen távolabbi rokont?


Illetve egy lánynak, amikor a szülőkkel kell táncolni, kit illik fölkérnie először?

- édesanyját

- édesanyja élettársát, aki a lánnyal egy lakásban él

- édesapját, aki külön él?


Előre is köszi a segítséget, és bocsi, ha hülyeséget kérdezek, még sosem voltam szalagavatón. :)


2014. jan. 11. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az, hogy kiket hívsz meg, nem szokás és "illik-nemillik" kérdése. Azt hívsz meg, akit szívesen látnál, és akiről azt gondolod, lenne kedve ott lenni. A nagyszülőket akkor érdemes, ha egyébként is részesei az életednek. Távolabbi rokonokat szintén - ha gyakran beszélsz/találkozol velük, nyugodtan meghívhatod őket. Persze az egész attól is függ, hogy van-e ára a belépőnek, nálunk 1500-2000 forint között szokott lenni, és nyilván nem akarja az ember minden rokonára ráerőltetni, hogy fizessen, de ő maga sem fogja tudni mindenkinek kifizetni.

Én tavaly voltam végzős, a szűk családon (értsd: szülők, testvéreim) kívül a nagyszüleimet és a keresztszüleimet hívtam meg, valamint a nagynénéméket hívtam volna még, de csak azt, akivel sokat beszélek, viszont ő akkoriban szült, így megbeszéltük, hogy nyilván nem tudnak eljönni. :)


Neked pedig egyébként nem illik felkérni a férfiakat. Első körben szerintem édesapádnak kéne téged felkérnie, utána felkérheted anyukádat, és utána jöhet az élettárs, akinek szintén téged kéne felkérnie (igen, itt már számít az "illik"-kérdés, férfiak szokták felkérni a nőket táncra).

2014. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, ment a zöld kéz. :)

Igazából tudom, hogy nőknek nem illik fölkérni a férfiakat, csak fölmerült bennem, hogy ez a szabály (teljesen logikátlanul) a szalagavató keretei között fölborul. De örülök neki, hogy mégsem. :D

2014. jan. 11. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!