Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi udvariasságból...

Ha egy férfi udvariasságból előre enged akkor szokás megköszönni ezt neki?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozom olyan úriemberekkel akik ajtóban, liftben előre engednek. Én ezt automata megköszönöm nekik. Barátnőm viszont azt mondja, hogy ne köszönjem meg, mert ez természetes.


Viszont, ha nem köszönöm meg, akkor olyan rossz érzésem van, olyan hálátlannak érzem magam.


Szokás megköszönni az udvariságot vagy nem, mert ez "természetes"?



2014. jan. 17. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az is természetes, hogy megköszönöd.
2014. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen,szokás megköszönni.Senki nem hal bele,ha kimond legalább egy "Köszi"-t.A barátnőd el van tájolódva.Én férfi vagyok,de még egy másik férfinak is megköszönöm,ha ilyesmi szitu van.
2014. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ahogy az udvariasság alap, úgy azt megköszönni is alap. a barátnődnek gondok vannak a neveltetésében.


engem úgy tanítottak hogy mindent megköszönjek. ha útba igazít valaki, ha felveszi a leejtett mappámat.

ez legalább annyira evidens, mint a 'jó napot kívánok' ha belépsz valahova. sajnos sokaknak ez sem megy maradéktalanul.

2014. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!