Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Na most ez hogy is van?...

Na most ez hogy is van? Kíváncsi lennék a véleményetekre!

Figyelt kérdés

Ha valaki felajánl valamit a másiknak teljesen ingyen, akkor kinek kell kit keresnie?


Példaként... én felajánlok valakinek egy hibátlan, gyönyörű fotelt - olyannak aki amúgy sincs rászorulva, csak tetszik neki. Azt mondja kell neki. De ezek után szóba se kerül a téma, de mégis rengetegszer beszéltünk.


Egyszer csak több hónapra rá (a felajánlástól számítva pár hónapra) leteremt az illető, akinek oda adtam volna, hogy most már nem kell neki, mert nem erőltettem a dolgot és nem vittem el neki. Pedig máskor minden apróságért tudott jönni autóval... nekem még autóm sincs. Szóval még csak elvinni sem tudtam volna. (Ő 34/F)


Nem konkrétan fotelról van szó, csak a példa a helyzetnek megfelelő.


Most akkor nekem kellett volna keresnem őt?!

Nem érzem jogosnak a sértődöttségét, és még ezek után ezért ő szakítja meg velem a kapcsolatot.


Az rossz, ha én nem érzem magam kellemetlenül miatta?


27/N



2014. febr. 3. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha én felajánlok valamit egy konkrét embernek, hogy ajándék vigye el, akkor én szólnék pár napig, hogy

- drága! akkor kell vagy nem? Ha kell vidd el minél előbb mert útban van. Ha nem kell az se baj, csak mond meg, mert akkor odaadom másnak..


Szóval én pár napig kérdezgetném, és ha nem viszi el 1 héten belül, akkor meg is mondanám, hogy oké, már nem aktuális az ajándékozás

2014. febr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha felajánlok valamit hogy vigye el akkor mi az hogy én nem vittem el neki?? Szó sem volt róla hogy te viszed el, akkor mit is kér számon? Az ilyennek azért kicsit beolvasnék és megkérdezném hogy milyen gyógyszeres kezelés alatt áll, mert ha semmilyen akkor szüksége lenne rá.
2014. febr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak kéne keresnie, akinek felajánlották, de lehet olyan helyzet is, hogy az illető azért nem erőltette, mert esetleg meggondoltad magad, vagy akármi, és nem akart tolakodó lenni. Bár a fenti szituból nem ez jön le.
2014. febr. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, igazatok van. :)

Első! Valóban rákérdezhettem volna én is, de őszintén szólva el is feledkeztem már kicsit róla.

A kisfiam most 15 hónapos, tehát minden időmet szinte elveszi, így nekem sem az volt a fő, hogy most utána rohangáljak.


Köszönöm még egyszer! Megakartam róla győződni, hogy nem én vagyok a dilis :)

2014. febr. 4. 15:50
 5/5 anonim válasza:
Az elsőnél ott a pont!:P
2014. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!