Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van abba valami illetlenség,...

Van abba valami illetlenség, vagy sértő, ha állni akarom az üzemanyagköltséget az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Az opponensem viszi a valagamat a dolgozatom és az én érdekemben, csak miattam, saját autójával, saját költségén és idejéből. Úgy gondolom udvariatlanság lenne érkezés és egy "köszönöm szépen" után tovább állni. Sértő lenne számára, ha oda akarnám adni az üzemanyagköltséget?

Légyszi írjatok minél többen, mert nagy dilemmában vagyok.



2014. febr. 16. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Kényes helyzet. Nem sértő az ajánlatod, csak nem gondoltál bele abba, hogy a dolognak ebben a szituációban lenne egy "megvesztegetéses, lekötelezettségi" színezete, hangsúlyozva, hogy színezete. Az ő részéről érthető lenne a visszautasítás. Ha tényleg személyes szívességet tesz s egyébként nem vinne az útja arrafelé stb. akkor majd utólag, amikor már minden lezajlott, akkor valamivel kifejezheted háládat (de nem pénzzel).
2014. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így helyes, ahogy az első írja. Ha pedig akar "valamit", akkor úgyis próbálkozni fog...
2014. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!