Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy legyek olyan a középsulib...

Hogy legyek olyan a középsuliban is, mint amilyen valójában?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves(leszek 2 hét múlva) lány vagyok. Őszintén szólva mindig boldog voltam és vidám.

De amióta elkerültem ebbe az iskolába, marhára megváltoztam. Az osztályomban egyenesen rosszul érzem magam. Csendes vagyok és szerencsétlen. Itthon rengeteget sírok emiatt. Sokat bántanak, már csak azzal is, hogy nem beszélnek velem, be-beszólnak.

A többiek szépek, csinosak, de én nem. Önbizalomhiányom van és nemrég egy csaj miatt átmentem a másik csoportba az osztályon belül.

Itt jó a közösség, de nem beszélek, hülyülök mindenkivel és félek kinyilvánítani a véleményem és önmagam adni.

Más reakciójától félek.

Több, mint fél éve idejárok, de baromira nem ilyen vagyok.

Sok visszajelzésben állt, hogy jófej vagyok, vicces és kedves.

Igazából nem látom az ellenkezőjüket, de a sulis énemben igen.

A gondolkodás módom úgy rossz, ahogy van.

Csak ülök, nézek és meg sem szólalok...

Nem értem... ha másnak megy, nekem miért nem?

Senki nem olyannak ismer ott, mint ami az igazság.

Nem tudom szóljak-e vissza vagy hagyjam a fenébe.

A szakomat nem akarom itthagyni!

Tetszik az iskola, a tanárok, az osztály is jó lenne!

De velem van a baj, szörnyű vagyok.

Van ott pár barátnőm, velük elvagyok.

De nekem fontos, hogy a közösség többi tagjával is jóban legyek.

Lehet, hogy a sírás szánalmas dolog, de már ott is vissza-visszafolytom, hogy ne lássák, ezért nem szoktam.

Ez a párkapcsolati kérdésekben is nagyban szerepet játszik, ezért nincs is barátom.

Elhatározom, hogy holnap majd minden más lesz, de ez valahogy másnapra elrémít és ugyanolyan maradok. Ezeket egy füstbe ment tervekként élem át.

Szóval próbálok javítani a helyzeten, máskor is akartam, de ha segítség kell ahhoz, hogy ne legyek depressziós, rosszkedvű (mert nem akarok), akkor kiírom ide is.

Aki hasonló helyzetben volt/van, segítsen nekem kérlek... :(



2014. febr. 27. 15:17
 1/4 anonim válasza:
100%
Magadnak próbálj megfelelni, ne másoknak! Az emberek különbözőek, sajnos mindenkivel nem lehet jó viszonyban lenni. Szánj több időt a barátaidra, ne a kellemetlen emberekkel foglalkozz. A barátaid majd segítenek az önbizalom növekedésében, utána minden könnyebb lesz. A párkapcsolatokkal meg ne foglalkozz 16 évesen nem tragédia ha nincsen barátod :)
2014. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom:( Tök igazad van.

Ment a zöld kéz:)!

Nehéz önmagunkat adni... ez talán az egyik legnehezebb dolog.

2014. febr. 28. 17:56
 3/4 anonim válasza:
Ez így van sajnos :/ de hidd el így is lesz aki szeretni fog :)
2014. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is magamra ismertem, ugyanezek a bajaim, igaz én fiú vagyok, és nem sírok, de nekem is elég szar :/
2014. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!