Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem szokott idegesíten...

Titeket nem szokott idegesíteni, ha beléptek egy elegáns étteremben és a pincér letegez?

Figyelt kérdés
Nyilván fiatal vagyok még, de 20on felül, tehát nem értem, hogy egyes éttermekben,ahol nem kevés pénzt hagy ott az ember 3 fehér inges pacák ugrálja körül az embert, a legalapvetőbb udvariassági formával nincsenek tisztában... Nagyon lohasztó!!

2014. febr. 28. 14:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
28%
Nem zavar, sőt, én örülök, hogy ha letegeznek, legalább így nem érzem magam öregnek.
2014. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem. "Bosszúból" visszategezem.
2014. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pár napja hivatalban voltam, és én magáztam a hivatalnok fiatal srácot, ő letegezett. Erre persze visszategeztem, de engem idegesített. Vannak helyek, ahol még manapsg se illik tegeződni. Szerintem igazad van. L24
2014. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos helyzetekben engem is tud zavarni, ha letegeznek, és lehet, hogy amit említesz, az is ilyen helyzet...


Alapból elég "laza" vagyok, nincs bajom a tegeződéssel, de vannak olyan szituációk, amikor szerintem nem oda való. Leginkább különféle hivatalokban, komolyabb ügyintézéseknél, stb. Én bemegyek, és alap, hogy jó napot-tal köszönök, elég dühítő, mikor visszajön egy helló.

(Amúgy 28 éves vagyok, de kb. 13-nak szoktak nézni, ezért is zavar ez...)

2014. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
28%
Egyaltalan nem zavar 27l
2014. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem zavar. Régebben megálltam a "magamban bosszankodok" fázisnál, aztán rászoktam, hogy ránézek az illetőre és megkérdezem: - Ó, tegeződünk? Eleinte nehéz volt, mert mégiscsak zavarba hozok egy embert, de úgy vagyok vele, hogy ha ő áthágja a szabályokat, akkor ne lepődjön meg, ha viszonzom.
2014. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Én örülök neki...elég kínos, mikor egy korombelivel, vagy közelivel magázódni kell...


25/L

2014. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem is beszélve, hogy ez a tegeződés dolog csak nálunk, meg max 1-2 nyelvben van jelen...elég ódivatú dolog és csak összezavarja az embert
2014. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mintha csak én írtam volna a kérdést. Amelyik étterembe járok, rendszeresen letegez egy 50-es férfi pincér. Igaz, még csak huszonéves nő vagyok, de mégis hogy jön ő ehhez? Olyan, mintha ezzel nem adná meg a tiszteletet. Sokszor elgondolkodom, hogy ha legközelebb páciensként érkezne a rendelőmbe, akkor is helló sziával köszönne?
2014. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Legutóbbi válaszolóval teljesen egyet értek. Én is egészségügyben dolgozom, és ott igenis magázni kell a Betegeket/Pácienseket. Régebben, amikor gyakorlati óráink voltak és a gyakorlatos tanár erről beszélt, teljesen hülyének néztem, hogy miért nem mindegy ez, de így idősebb fejjel már pontosan értem, hogy nem lazaság kérdése, hogy pl. egy kórházban, vagy egy étteremben letegezem a pácienseket/vendégeket. Nyilván nem egy McDonald's-ról beszélek, de ennyi erővel melegítőben, strandpapucsban is fogadhatnák a vendégeket... És szerintem attól, hogy mondjuk az angol nyelvben ez másképp van, nem kell majmolni őket, főleg, mert nem Amerikában élünk és nem is azt a nyelvet beszéljük.
2014. febr. 28. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!