Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem szokott idegesíten...

Titeket nem szokott idegesíteni, ha beléptek egy elegáns étteremben és a pincér letegez?

Figyelt kérdés
Nyilván fiatal vagyok még, de 20on felül, tehát nem értem, hogy egyes éttermekben,ahol nem kevés pénzt hagy ott az ember 3 fehér inges pacák ugrálja körül az embert, a legalapvetőbb udvariassági formával nincsenek tisztában... Nagyon lohasztó!!

2014. febr. 28. 14:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Idegesít bizony, oda is szólok neki. Így legalább tudja, hogy miért nem kap borravalót. Idővel talán rájön magától is az összefüggésre, ha már nem tanították meg neki a szakmát és csak feketézik a rokon tulajdonosnál...
2014. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 BrazenHeart válasza:
Kicsit elveszti úgy a varázsát a hangulat, de utána nyilván nem erre fogok figyelni.
2014. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mustafa33 ***** válasza:
100%

Régen egy férfi pincér csak a étterem "környékén dolgozó" nőt merte letegezni. Szóval ez egyértelműen sértő és megalázó. Amit tudomására is kell hozni. Vagy visszaszólva, vagy nem adni borrravalót és talán megérti miért (de nem biztos), vagy a fizető pincérnek egyszerűen megmondva a borravaló elmarádásának az okát. Biztos hogy legközelebb a földig hajol, ha egyáltalán még ott lesz. De ha nem lesz, akkor meegérdemli. Hogy jön bárki ahoz hogy egy nőt megalázzon? Hát még egy pincér (vagy más szolgáltató) egy vendég hölgyet?

Legalább annyit kéredeznék tőle válaszul, de úgy hogy más is halja, hogy: -Szia, megfialtak már a kocáid?

Ha van esze megértené mire utalsz.

2014. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Legutóbbi nagyon tetszett: "Szia, megfialtak már a kocáid?" :D :D :D :D bár nem hiszem, hogy nem röhögnék bele, ha ezt elő kéne adnom, de tényleg nagyon jó!!! :)
2014. márc. 4. 15:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Igazán elegáns és minőségi étteremben sztem eszébe nem jutna ilyesmi egy pincérnek, hacsak nem közeli barátairól van szó. Az ember azt gondolná, miután felveszik, elmagyarázza neki a munkaadó az alapvető illemszabályokat. Szerencsére mondjuk ilyesmi nem történt meg velem... utoljára akkor tegezett le pincér egy középkategóriás étteremben, amikor 15-16 éves voltam, és ő sem volt sokkal idősebb, akkor elment. Én a BKV-ellenőrökön szoktam kiakadni... tudom, fiatalabbnak nézek ki a koromnál, de nem annyival, hogy 50éves ellenőrök simán letegezzenek... főleg hogy felsőoktatási diákigazolvány van nálam...
2014. márc. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!