Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az e fajta temetés miért nem...

Az e fajta temetés miért nem elfogadott?

Figyelt kérdés
Románok vagyunk, vagyis én bekerültem egy magyar családba nősülés útján. A mi családunknak nincs sírhelye, hamvasztás után a hamvakat felvisszük Sant-ba, a Radnai hágóhoz vagy Radnai havasokba, kinek hogy tetszik és a Szamosba szórjuk (itt ered a Szamos), innen indulnak el a hamvak az örök vándorlás felé. 300 éve ez a szokás a családomban. Nemrég szóba került a temetés, és elmeséltem a feleségem szüleinek hogy az én családomban hogyan történik és kiakadtak rajta, hogy az miféle dolog hogy nincs sírhely meg hasonlók. Szerintetek is ilyen "durva" dolog ez, hogy nem a földbe vagy falba temetjük a földi maradványokat?
2014. márc. 17. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is lényegtelen. A halottnak már teljesen mindegy.
2014. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a halottra nem egy sírkő fog emlékeztetni, túl sok értelme nincs. Csak a legtöbben ehhez vannak szokva, ez az elfogadott számukra.
2014. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is lehet szóratni a temetőkben, csak erről ő nyilván nem tudott.
2014. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A temetés érzékeny téma, nyilván ők nem ismertek más szokást. De nálunk is ismert és alkalmazott módszer, csak talán nem annyira régi és pátosszal teli, mint amit te meséltél.

A temetési formák elfogadottsága döntően az ismeretektől és ezért a nyitottságtól, beleérző képességtől függ.

2014. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én magyar vagyok, de én is azt fogom kérni, hogy szórják szét a hamvaim. Ráadásul hétszilvafás nemesi családból származom.
2014. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal szimpatikusabb a ti szokásotok.
2014. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen temetés itt is van, legtöbbször a Balatonba vagy Dobogókőn szórják el a hamvakat.
2014. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismert errefelé is a szórásos temetés, csak sajnos nem elterjedt, mert a többség koporsópárti. A sír az élőknek van, nem a holtaknak, ha valakire csak azért emlékeznek, mert van egy márvány sírköve, az már régen rossz...
2014. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!