Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért igyekeznek az emberek...

Miért igyekeznek az emberek többnek látszani annál, amik valójában?

Figyelt kérdés
Mármint most főleg a ruhákra gondolok. Az emberek rajonganak a ruhamárkákért, felcsillan a szemük, ha vehetnek egy zara kabátot, vagy timberland cipőt. Bálványozzák ezeket a tárgyakat, mintha ez adna valami pluszt nekik, amit más (dolog) nem adhat meg nekik. Persze nem azt mondom, hogy én nem vagyok ilyen, de miért van ez, hogy ennyire rajongunk a materiális dolgokért?

2014. ápr. 20. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

birkatörvény


ha valaki egyedi akar lenni, egyből megy utána száz másik


pl ha én kitalálom, hogy a kedvenc énekesemnek x márkájú táskája van és én is veszek, tuti hogy egyből másolni fogják.


emlékszem tök régen, amikor kitaláltam, hogy hosszított passzos ruhát veszek nadrág felé, még az utcán is megszóltak, hogy ruhát nadrággal, röhej, most meg mindenki így öltözik.

2014. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberek rajonganak a ruhamárkákért, felcsillan a szemük, ha vehetnek egy zara kabátot, vagy timberland cipőt"


Ez az ízlés, tudod? Ez tetszik neki, van rá pénze, jól áll neki, akkor megveszi, ettől nem többnek akar látszani. Azok akarnak többnek látszani, akiknek nincs rá pénzük, de megveszik a kínai hamisítványt negyedannyiért.

2014. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltam még Zaraban, vagy Timberlandben. A másodikról először azt hittem, hogy a rapper Timbaland nevét elírtad. :D Viccet félretéve, én az egy kicsit exkluzívabb márkákat kedvelem, mint pl. a Ralph Lauren, Hugo Boss, Chanel, Prada, stb. De valójában nem vagyok márka orientált, ami tetszik, jól áll, minőséges, jó a szabása és az anyaga, azt megveszem. Nem akarok ezzel többnek látszani, vagy kitűnni, mert nem is igazán lehet, ha nem óriási a márkajel rajtuk. És nem az, mert ízlésesek. :)
2014. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es:

A rohej az, hogy sok nem tudja megengedni, kolcsonre veszi, es meg csak nem is all jol nekik. Sok nem is tudja, hogy kene hordani, milyen kiegeszitokkel.

Majmoljak a "celeb'-et.

Amugy volt egy felmeres, vizsga, ha ugy tetszik, meg a "szakertok", a primadonnak sem tudtak elvalasztani a jobb, dragabb kinai koppintast.

Zara nagyon olcso ruhamarka, legalabbis kulfoldon, nem rohannak megvenni. Timberland egyszer sem volt a labamon, en elegans cuccokat szeretek.

2014. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sandor76 ***** válasza:
100%

Ezt hivjak a vilag szellemenek.

Egy olyan vezetes,ami rakenyszeriti az embereket,hogy kimutassak az irigyseget a nagyravagyast,a kivaltsagot,es mindennek a vege a penz es a hatalommal valo visszaeles.

Teljesen beporgetik az embereket az ilyen es ehhez hasonlo termekekkel legyen az barmi.

Itt nem arrol van szo ,hogy egy ilyen vagy barmilyen mas jo minosegu termek nem jo,inkabb arrol hogy nekem azt feltetlenul birtokolni kell.

2014. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi mennyire fontos a lehetőségeihez képest, erről van itt szó. Engem speciel nem érdekel az öltözködés, de rám is mondták már, hogy felvágok pl. a drága telefonommal vagy számítógépemmel. Mellette meg ruha alapján akkor elmehettem volna tán hajléktalannak is. Magamat fejezem ki a döntéseimmel, a prioritásaimmal. Nekem ez a fontos, neked az, és ebben nincs semmi rossz! Én nem ismerem a ruhamárkákat, boldog vagyok turis pólóban és mackóban, mégis mondhatják rám, hogy többnek akarok tűnni. :)
2014. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jól néz ki az ember, kevesebben kötekszenek, mert nincs mibe belekötni és az emberek próbálnak felzárkozni.Én egyszerüen öltözködtem régebb és mindennap valaki beszólt valami rosszféle szöveggel, vagy kiröhögött. Két lehetőségem volt, alkalmazkodom vagy egy életen át nyelem a megaláztatást ja igen vagy verekszem.
2014. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!