Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatalon 25 évesen tegezhetek...

Fiatalon 25 évesen tegezhetek mondjuk egy szintén fiatal banki ügyintézőt, orvost stb?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Legfeljebb akkor, ha ő tegez először.
2014. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy baráti viszony, hanem egy hivatalos viszony. A kor itt nem szempont. A banki ügyintéző csak simán magázni fog, ha erre a cégük protokollja utasítja, de az orvos egyszerűen ki fog oktatni, hogy nem őriztetek együtt libát. Az pedig elég kellemetlen lenne neked. Maradj a tegezésnél a Mekiben.
2014. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Tegezni tegezheted, de nem fogják szeretni, mert az ilyen kikényszerített tegez ellenérzést kelt.
2014. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem a barátod, akkor ellenséged?

Sok hülye azt hiszi, hogy felsőbbrendű.

2014. máj. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Indíts mindig magázódással, aztán ha felajánlják a tegezést akkor élj vele csak. Nem ciki egyáltalán, mindenki szereti ha megadják a tiszteletet. Az előző munkahelyemen sok emberrel találkoztam, így nagyon érdekes megfigyelésekre tudam szert tenni. Mivel koromhoz képest nem nézek ki idősebbnek, sőt inkább fiatalabbnak (most 40 vagyok, ez pár éve volt) jöttek 50 körüli férfi ügyfelek, akik hogy leplezzék a saját zavarukat, rögtön elkezdtek "helózni". Én persze ilynekor is maradtam a "jó napot kívánoknál", mivel hivatalos minőségben beszélgettünk, nem magánemberként. Erre aztán vagy átváltottak magázódásra vagy ment tovább a felemás hangnem, de inkább az utóbbi. Érdekes módon a hasonló korú nők alig vagy egyáltalán nem kezdtek el tegezni.
2014. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha valakit tegezek, akkor azt nem tisztelem?
2014. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem magánemberként találkozol vele és a segítségét akarod kérni, most mindegy hogy neki ez a dolga vagy sem, akkor bizony tapintatlan dolog még akkor is ha ránézésre kb. egykorúak vagytok. 25 évesen már ideje lenne elhagyni ezt a tétovaságot.
2014. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért volna az? Te a családodat is magázod?
2014. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik.
2014. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hivatalos helyen mindig magázódok. Bankban is, orvosnál is. Most többször voltam egy fiatal, velem korú orvosnőnél. Nyilván magázódtam vele. Ő sem ajánlotta fel a tegeződést. Viszont hallottam, hogy az utánam következő beteggel tegeződött (szintén velünk korú lány). Bár lehet, hogy régi ismerősök, ki tudja. :)


A lényeg, hogy szerintem mindig jobb magázódni ilyenkor, azzal tuti nem ég be az ember.


29/N

2014. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!