Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van e értelme segíteni a...

Van e értelme segíteni a rászorulókon? Van itt olyan aki résztvesz vagy venne ilyenben?

Figyelt kérdés
Itt most nem kimondottan az alkoholista büdös csövesre gondolok. Inkább azokra akik önhibájukon kívűl vagy akár önhibájukból is utcára kerültek, vagy van lakásuk, de gyakran üres a hűtő. Esetleg az egyetemvárosokra ahol meglehet, hogy egyes diákoknak épphogy albérletre/kollégiumra futja.
2009. dec. 29. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van értelme. Nem szabad közönyösnek lennünk, mert az nem vezet sehova. Igenis tenni kell a másikért, mert sok ember van, akinek segítségre van szüksége. Egyszer mindenki kerülhet olyan helyzetbe (még a rászorulókat kigúnyoló, aljas emberek is), amikor bizony egyedül nem tud megbirkózni a nehézséggel. Én ugyan még csak 16 éves vagyok, de becsomagoltam a régi, alig használt játékaimat egy cipős dobozba és az anyukám segítségével sikerült leadni a leadóhelyen karácsony előtt. Remélem, hogy az a kisgyerek, aki megkapja, örülni fog az ajándékomnak. Túlságosan elfajult már ez a világ és ha alig marad olyan ember, aki szívesen segít, akkor ennél már csak rosszabb lesz. Nem érdemlik meg azok az emberek, hogy ne szerezzünk nekik egy kicsit örömöt. Közhely, de segíteni szörnyen jó érzés, az egyik legjobb dolog a világon.

16L

2009. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van értelme segíteni bárkin, akár hibás, akár nem.

Még ha alkoholista csöves is, akkor is. Talán pont a Te jószívűséged fogja jó útra terelni és a tőled kapott pénzt nem lesz képes alkoholra költeni, hanem inkább enni fog belőle... Ők is érző lények, én hiszem, hogy még megváltozhat az életük természetesen jó irányba!

2009. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Van egy közösségi oldal, ott sok rászoruló ember segít egymáson, nézd meg, érdemes:


[link]

2009. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Van e értelme segíteni a rászorulókon?"


Úgy érted, érdemes-e? Nem.


"Van itt olyan aki résztvesz vagy venne ilyenben?"


Egyrészt néha utcai koldusoknak adok pénzt. Másrészt az adóm egy részét ilyen célokra fordítja az állam.


"Itt most nem kimondottan az alkoholista büdös csövesre gondolok."


Én meg rájuk is. Pökhendiségnek tartom ezt az ítélkezést mások fölött, hogy X érdemes a segítségre, Y meg nem. Nagyon arrogáns szöveg.

2009. dec. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én itt dolgozom: www.oltalom.hu
2010. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! sztem érdemes. én a helyi karitaszban tevékenykedek évek óta, meg egy szociális otthonban végzek önkéntes munkát. ilyenkor nem csak adsz, kapsz is! én mindig úgy érzem, többet kapok mint adok.
2010. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen én is úgy gondolom, hogy válogatás nélkül mindenkinek kijár a segítség.

Azt tapasztalom, hogy legtöbbször a helytelen gondolodásmód juttatja az embereket helyzetekbe. Tehát ugyan tudok például segíteni néhány embernek és naponta megetetem vagy különféle ellátást biztosítok a számára, de ettől még a gondolkodásmód marad a régi és például továbbra is lesz pénz cigire meg alkoholra, de rendes életre nem.

2010. febr. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!