Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segíteni a rászoru...

Hogy tudnék segíteni a rászorulókon? (kivert kisállatok, árvák, beteg gyerekek idősek v testi fogyatékossággal rendelkezőknek)

Figyelt kérdés
16 éves szegedi lány vagyok és nagyon érdekelne ,hogy milyen lehetőségek vannak arra az én számomra ,hogy segítsek egy-egy kisgyereken vagy szegény kutyán.Ha vége sulinak gondoltam beállok menhelyre önkéntesnek de sajnos a legközelebbi is messze van (Tappancs)de majd azért megpróbálok néha-néha biciklivel kijárni.Arra lennék kíváncsi ,hogy szerintetek milyen lehetőség áll még fent egy korombeli lánynak(ruhákat szoktam vinni az arra kijelölt helyre ahol vöröskeresztesek megkapják).Nagyon szeretnék segíteni embernek,állatnak de a módszereket nem ismerem sajnos.Köszönöm ha valaki tud ötletet adni nekem!
2010. máj. 15. 14:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a közeledben kórház, idősek otthona, beszélj a vezetővel és ha engedélyt kapsz, bejárhatsz az idősekhez beszélgetni. De ugyanezt megteheted a környezetedben is, biztosan van olyan idős ember, akinek jólesne néha, ha bevásárolnál neki, segítenél kitakarítani, beszélgetnél vele. Ha van kisgyerekes ismerősöd, vigyázhatsz néha a gyerekre, amikor a szülőknek dolguk akad - aztán, ha látják,hogy megbízható vagy, ajánlhatnak másoknak is. Ha a szüleid megengedik, átmenetileg befogadhatsz árva, kóbor állatokat, akiknek gazdát keresel. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
2010. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)Jó ötletek csak félek a mai világba már nem igazán bíznak az emberek egymásba
2010. máj. 15. 14:21
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Bármelyik menhelyen szívesen fogadnak. Örömmel veszik a segítséget kutyasétáltatáshoz, gondozáshoz.
2010. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Tudom persze csak nagyon messze van tőlem a tappancs(Dorozsmán kívül még)és úgy tudom Szegedhez az van legközelebb ezért lehetetlen ,hogy suli időbe kijárjak sajnos :(
2010. máj. 15. 14:24
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Itt jelentkezési lapot is találsz.

2010. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem ez volt...tisztában vagyok a tappancs menhellyel köszönöm más ötleteket vártam direkt írtam :)
2010. máj. 15. 14:30
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe megpróbálnám egy közeli gyermekotthonban, vagy árvaházban a vezetővel beszélni, hogy hogyan tudnék a gyermekekkel játszani, foglalkozni velük beszélgetni velük (ehhez azért nem kell szakképzettség) főleg ha majd a gyerekek is megszeretnek...
2010. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha bemész az önkormányzatba, és elmondod mit szeretnél, segítenek. Sőt biztos vagyok benne, örülnének neked.Nagyon sok szociális feladat van, amit képtelenek ellátni.

Kedves kislány, érezd magad megdicsérve.

71/F

2010. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő nagyon szépen köszönöm a hasznos ötleteket :)
2010. máj. 15. 15:01
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Családsegitő,Gyermekjóléti szolgálat munkájába bekapcsolódhatsz esetleg.
2010. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!