Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mégsem olyan világszínvonalú...

Mégsem olyan világszínvonalú a magyar képzés?

Figyelt kérdés

Én ebben a hitben éltem. Rengeteg embertől hallottam, hogy a magyar szakembereket imádják külföldön, mert millószor jobb itt az oktatás.


Erre most arra kezdek ráeszmélni, hogy ez egy hülyeség, amit a magyarok találtak ki.


Személyes tapasztalataim alapján sem olyan szuper a képzés, mert aki már minimálisat tanul, annak sikerül,bár puskázással még egyszerűbb, a tanárok nagyrésze meg szärik bele.


Mostanában külföldi anyagokat is olvasok, és elkalandoztam erre, hogy milyen külföldön a képzés. És hát azt kell mondjam, szerintem egyáltalán nem olyan szär, hogy kapkodjanak a magyarokért. Sőt, fejlettebbnek is gondoltam, amikor ilyen oktatási cikkeket lapozgattam. A külföldi diákokkal, pedig akikkel eddig beszéltem, mind normális volt, és intelligens, szóval szerintem ez hülyeség, hogy a magyar oktatás az ász.


Mit gondoltok erről?



2014. jún. 3. 17:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Képzési rendszertől függetlenül mindenhol vannak jó és rossz tanárok. Ugyan többségben vannak a rosszak, mivel a fizetés nem igazán motiválja őket. Ők mondjuk általában nem is a tanítás öröme miatt lettek tanárok, hanem azért, mert valamit kellett kezdeni magukkal, és mondjuk jól tudtak angolul. Így keletkezett a rossz angoltanár. De vannak jó tanárok is, akiket valóban érdekel, hogy kiket tanít, hogy ezek a tanulók milyen képességűek, mit és hogyan lehet belőlük kihozni. Ők a jó tanárok, akik több helyen adnak órát egyszerre, mégis mindenkinek tudják a nevét, és privátban is fel lehet keresni őket. Ezek kívül a munkásságukkal is példát mutatnak a diákoknak amellett, hogy pontosan ismerik azok motivációit. Sajnálom, hogy sokaknak csak a rossz tanárhoz volt szerencséjük, nekem eddig minden iskolámban volt egy jó is. Gondolom, külföldön is így lenne.
2014. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A képzés minősége nem csak a tanárokon múlik. Nem azt mondom, az ő felelősségük is nagy, de mégis csak van egy tanterv, amihez inkább többé, mint kevésbé tartaniuk kell magukat. Egyszerűen a központosított számonkéréseken (középiskolai felvételi, érettségi) azt fogják ellenőrizni. Ha azt a tudást adja át a gyereknek, amire szüksége van, ahelyett, amit megkövetel az oktatási rendszer, ugyanúgy elvágja a karrierjét, mert nem felel meg a vizsgákon. Tehát az elavult és rossz oktatási rendszer követelményei teljesítéséhez fel kell áldozni a gyakorlatban hasznos tudásból.
2014. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!