Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más országokban is így viselke...

Más országokban is így viselkednek az építőmunkások a lányokkal?

Figyelt kérdés

Aki már élt másik országban (bárhol), ott is füttyögni MERNEK és ordítoznak a lányok után az építkezéseken a munkások?


Azért merült fel bennem a kérdés, mert a civilizált országokban a szexuális zaklatás bűncselekmény, míg nálunk bármit meg lehet tenni.



2014. júl. 8. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

1.:DD

Más országokban: hát ez elég változatos. Németországban például dolgoznak, nem ordítoznak, mert kivágnák őket, mint hasas macskát szrni. Egyes Afrikai országokban szintén nem ordítoznak, hanem utánarohannak és gyorsan megerőszakolják és visszamennek dolgozgatni, mintha mi sem történt volna.

2014. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
civilizáltat írtam a kérdésben:)
2014. júl. 8. 09:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Svédországban csak megbámulnak. Ha van köztük külföldi vendégmunkás,az is,mert megtanulta,mit lehet és mit nem. Legalábbis a munkahelyen.
2014. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban(legalább is ott ahol én élek) mostanság rengeteg hàzépités, felújítás van. eddig nem láttam és hallotam ilyen, pedig van utca ahol 4 házat építenek egyszerre úgyhogy tele van munkásokkal. ahol az első hozzászolo irta, ha tiszteleten lenne ki@sznàk igy nem kockázatnak.
2014. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Anglia:

Többször tapasztaltam már, hogy utánad fütyülnek, beszólogatnak.


New Orleans:

Itt is előfordult, bár itt jobban féltem az "ártatlan beszólásoktól" mert a munkások zöme fekete vagy arab típusú emberke volt. Itt volt rá példa, hogy a nagyfőnök is csak vigyorgott.


Franciaország:

Amikor nyaraltunk, itt is volt rá példa, hogy hallottuk beszólogatnak a lányoknak. Itt voltunk szemtanúja, amikor egy nő mérgében visszafeleselt, és a munkás dühös lett arra amit mondott (nem értettük egy szavukat sem) A pasas rohant kifelé, és meglepetésünkre a nő nem szaladt el, hanem megvárta. De nem lett nagy balhé, csak annyi, hogy most már fél méterre egymástól anyáztak..


Szóval sok országban van ilyen.

42/N

2014. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
*ahogy
2014. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban élek, itt sem füttyögnek és sorolják fel, hogy mit hova... olysn volt már, hogy a kutyám ürügyén leszólítottak (bár még az is lehet, hogy tényleg csak a kutya érdekelte az embert :D ) de ilyen trágárkodás nincs.
2014. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szingapúrban voltam 1 évig. Minden nap egy építkezési terület mellett kellett elmennem. Az építkezésen, hogy a gyalogos járókelőket ne zavarják meg, a terület egy furnérlemezes (vagy valami hasonlóval) kerítéssel el volt takarva. Így nem, hogy beszólások, de a munkásokat sem láttam. Nagy ritkán amikor mentem haza, akkor összefutottam pár munkással akik szintén hazafelé mentek. Ha éppen akkor mentél el a kapu előtt, akkor szépen meghajoltak, és bocsánatkérés közepette,előre engedtek /átengedtek. Mondjuk egész Szingapúrban olyan illedelmesen viselkednek az emberek.
2014. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Luxembourgban is ugyan úgy viselkednek, mint Magyarországon.
2014. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen dresszkód van, de mivel te nem tudod, mit jelent, mert 15 éves vagy, a szexuális zaklatásról sem tudod, hogy nem azt jelenti, hogy a fenekemre csapnak, hanem ennél jóval többet, így ezt válaszra sem méltatom:)


Észt nem lehet adni:)

2014. júl. 14. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!