Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés - magázódás, hogy...

Tegeződés - magázódás, hogy van pontosan?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok velem, hogy azonos neműeknél az idősebb vagy magasabb beosztású fél ajánlja fel a tegeződést, míg ellenkező neműeknél a hölgy. Én most 21 éves vagyok, akit nem ismerek, annak Jó napot kívánokkal köszönök, viszont számtalanszor tapasztalom, pl. boltban, benzinkúton, vagy akár akik hozzánk jönnek, hogy a válasz erre a "helló", "szia". Ebben az esetben szoktam olyan bunkó lenni, hogy visszahelózom. Az etikett mit mond erre? Ebben az esetben úgy kell venni, hogy felajánlja a tegeződést? (amit ugye nem illik visszautasítani).


Illetve a tanár-diák viszonynál ez nem érvényesül?


2014. szept. 5. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

sztem ha fiatalabb a bolti eladó hellot v sziot köszönök, ha nem és raadasul nő akk csókolom.

tanár diák, én inkább jó napot ot mondok, mert hát mégis tanultabb, ezzel is jelzem h felnézek rá.

szerintem nyugodtan helloz vissza;)

2014. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de semmi konkrétat nem írtál. A "szerintem nyugodtannal" meg nem tudok mit kezdeni.
2014. szept. 5. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
ha tegez és nem 100 éves tegezz vissza.
2014. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tanárt mindig magázni illik.
2014. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én leginkább a harmadik számú válaszolóval értek egyet! Ha nem száz éves, akk. simán visszahelózhatsz! :) :D
2014. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!