Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van még olyan ember, akiben...

Van még olyan ember, akiben nincs semmilyen előítélet? (ezt pontosan arra értem más népek, etnikumok iránti)

Figyelt kérdés
Nem egészen idetartozó megjegyzés de a fentiekből következik, hogy túlságosan sokan hangoztatják a Magyarország már nem a magyaroké kérdést.
2014. szept. 12. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekben nincsen, amíg beléjük nem nevelik.
2014. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel mélyen egyetértek. És vannak még néhányan, akik hősiesen próbálnak ellenállni minden ilyen téves "belénevelésnek".
2014. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha valakiben van előítélet, az esetleg rossz tulajdonság ? Hiszen az előítélet nem más, mint tapasztalat... Ha valakiben nincs, az azt jelenti, hogy teljesen zöld, még nem járta meg.
2014. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aki még teljesen zöld az nem egyenlő azzal, hogy a különböző etnikumok iránt gyűlöletet érezzen. Ha megjárta valaki, ahogy írod nem az egész népcsoport iránt kell gyűlöletet éreznie, hanem csak és kizárólag azok iránt, akikkel konfrontálódott. Ez csak egyéni, szubjektív vélemény.
2014. szept. 13. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a gyerekekben nincs. Felnőttként... szerintem mindenkiben van, csak vannak olyanok, akik igyekszik ezt levetkőzni, és akiknek sikerült is (majdnem teljesen).
2014. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyerekekben nincs, aztán később a felnőttek hatására meg az esetleges rossz tapasztalatok miatt kialakul. Személyes példa, hogy nekem semmi bajom nem volt a cigányokkal addig, amíg az utcán le nem köptek engem és az édesanyámat. Azóta tartok tőlük, ha meglátom őket bandában közeledni, akkor inkább átmegyek az utca másik oldalára.


Szomorú, de egy rossz tapasztalat nagyon mélyen megmarad az emberben. Tudatosan persze az ember tud alakítani rajta, de szerintem nincs vagy csak nagyon kevés olyan ember van, akiben ne lenne előítélet senki iránt.

2014. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen igazad van és itt jön a de. Ha valaki több diplomával rendelkezik és rendesen dolgozik, beleilleszkedik a polgári világba azzal miért legyen nekem problémám? A bandákba verődött roma emberek között és a normálisak között különbséget kellene tenni.
2014. szept. 14. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek veled kérdező, a normális romákkal nekem sincs semmi bajom. Csak ha találkozok velük, akkor addig óvatos vagyok, amíg ki nem derül, hogy normális-e vagy a köpködős fajta.
2014. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!