Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Követed otthon az etikettet?...

Követed otthon az etikettet? Ha igen, miket csinálsz vagy pont hogy nem csinálsz?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 18:44
 1/4 anonim válasza:
72%

Érdekes a kérdésed! Kapásból a véleményem, hogy igen az alapvető tisztelet az ami kijár mindenkinek! Nem vagyok mai "gyerek" de ha otthon vagy az iskolában nem úgy viselkedtünk, repült az a pofon.

Konkrét példák: reggel felkelés után és lefekvés előtt köszönök

megköszönöm az ételt ha megettem

megtisztelem a családtagjaimat azzal hogy meghallgatom ha hozzám beszél közben nem figyelek másra. (kiveszem a füldugót a fülemből)

Észre veszem ha valamiben a segítségemre van szükség, mondjuk nagyanyám kezéből kiesik a kanál és nem nézem, hanem ugrok és felveszem.

tekintettel vagyok a másikra Pl: nem bömböltetem a hangfalakat, ha ez zavar valakit.

kiviszem a szemetet stb...

Nagyon sok rétegű a kérdésed nagyon sokat lehetne írogatni a témával kapcsolatban.

Első és szerintem legfontosabb a TISZTELET. Még akkor is, ha a szüleim nem olyanok mint ahogy azt én szeretném, mert nem szabad elfelejteni azt, hogy nekik köszönhetem az életem! Egyszer én is apa, anya leszek és nekem hogy fog esni az, ha velem is úgy viselkednek a gyerekeim mint ahogy én most. :)

Egyszóval a kérdésedre a válasz igen.

2014. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Én soha sehol nem követek semmiféle etikettet(nem is ismerem), de nem vagyok bunkó.


Alapvető elv: ha valami nekem sértő, azt nem mondom/csinálom másnak.

Pl: undorító, ha valaki az orom alá fingik, ezért én se fingok senki orra alá.


17/F

Ui.: Tudom, "ezek a mai fiatalok... bezzeg a mi időnkben" :"D

2016. szept. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

Utolsó,hát én sem vagyok sokkal idősebb nálad(18/L).:D

Egyébként én sem követem az etikettet hétköznap igazán,max olyan helyeken,étteremben stb...

2016. szept. 21. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:
A mai fiatalokat a többi válaszolónak szántam :"D
2016. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!