Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én vagyok az egyetlen lány...

Én vagyok az egyetlen lány aki abortusz ellenes? Vagy vannak mások is? Én kiállok a női egyenjogúságért, de szerintem az abortusz már nem csak a női jogokról szól, ott már egy másik éle is jelen van, és én hiszem hogy minden élet szent!

Figyelt kérdés

jah, és nem vagyok kifejezetten vallásos sem, de már volt hogy egy feminista ismerősömnek elmondtam ezeket a dolgaimat, összevesztem vele, és meg akart verni....


21L


2014. szept. 25. 19:15
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
95%
Én az abortusz mellett vagyok, persze ésszel. Nem az, hogy cseszik védekezni a pár, és sorban elveteti szépen a gyerekeket. De egy nőnek joga van rendelkeznie a saját teste felől, mégpedig a saját testét áldozza rá a gyerekre és a saját életét. Ha nem születik biztos környezetbe a gyerek, nincs megfelelő háttér és sorolhatnám, akkor a gyerek kb. csak a nyomorba születik, és nem lesz normális gyerekkora. Egy nőnek joga van eldönteni, hogy hogy jobb neki, és hogy lenne jobb a gyerekének. Másrészt egy magzatot még kérdéses egy darabig életnek nevezni. Élni él persze, de mikor még nincs szíve, agya, kifejlődött teste, stb addig nem sokkal emberibb egy daganatnál. Arról az esetről nem is beszélve, hogy mivan, ha az anyát megerőszakolták vagy hasonló. Nem egy nő lesz öngyilkos a későbbiekben emiatt is, úgy meg főleg, ha néhány országban rá is kényszerítik, hogy élete végéig nézze is ennek a "gyümölcsét"
2014. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

a saját teste felől. . . benne van a szavadban. leszarom hogy neki nem tetszik, de ha már megfogant, egy emberi lényről beszélünk, mi ad neki jogot hogy megölje a gyerekét? Már kiderült hogy sokkal de sokkal korábban is érez a pici, fájdalmat is, mint amikor még gyilkolászhatnak. amikor én ilyet hallok sírva fakadok, ugyanis én nagyon szeretem a gyerekeket, már útban az első, és nem, soha nem fordult meg a fejemben hogy gyilkoljak.... mert ez gyilkosság.


"Ha nem születik biztos környezetbe a gyerek, nincs megfelelő háttér és sorolhatnám, akkor a gyerek kb. csak a nyomorba születik, és nem lesz normális gyerekkora. "


Soha nem fog teljesen biztos környezetbe születni, mindig lesz kifogás... mellesleg sokan szeretnének pici babát örökbe fogadni. a legtöbb újszülöttet otthonba tudják juttatni, mert arra nagyon is van kereslet.


"egy nőnek joga van eldönteni, hogy hogy jobb neki, és hogy lenne jobb a gyerekének."


Egy nőnek joga van eldönteni mindent, ami a SAJÁT életével kapcsolatos, ahogy minden férfi társunknak is. a gyereke élete kioltásához szerintem nem lenne szabad hogy joga legyen, mert az már nem az ő teste. lehet ő belőle táplálkozik, de az már egy újabb EMBERI ÉLET!


"Másrészt egy magzatot még kérdéses egy darabig életnek nevezni. Élni él persze, de mikor még nincs szíve, agya, kifejlődött teste, stb addig nem sokkal emberibb egy daganatnál."


Nagyon tudatlan vagy.


https://www.youtube.com/watch?v=a7c5XhqquzA


"Arról az esetről nem is beszélve, hogy mivan, ha az anyát megerőszakolták vagy hasonló. Nem egy nő lesz öngyilkos a későbbiekben emiatt is, úgy meg főleg, ha néhány országban rá is kényszerítik, hogy élete végéig nézze is ennek a "gyümölcsét""


na most úgy beszélsz mintha az a gyerek tehetne róla. Undorító vagy. nagyon remélem hogy ha végre hatalomra kerül a jobbik- igen a Jobbik, Jobbik szavazó vagyok én is meg a kedvesem is- betiltják végre a gyerek gyilkosságot.

2014. szept. 25. 19:43
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 21 éves!

Menjünk sorban! Te nem kérdezel, hanem ezek szerint kijelentesz. Aki a véleményeddel szembeszáll, az tudatlan, undorító.(Ezek a te szavaid)


A politikát kevered egyéb dolgokkal!


"és én hiszem hogy minden élet szent!" No, itt gondolkozzunk kicsit, mert elfelejtetted odaírni, hogy emberi élet. Remélem, hogy még egy szúnyogot sem csaptál agyon az életben, mert akkor kénytelen leszek téged is gyilkosnak nevezni.


Jöjjön a politikai vonal: A jobbik is erősen zsiványellenes( a megfelelő betűk kicserélendők "c"-re, és "g"-re. Vagyis mégsem minden élet szent.


Valamint: Ha te a diktatórikus vonal híve vagy, akkor javaslom Észak-Koreát, az lesz a neked való hely! Csak vigyázz, nehogy te is bármilyen apropóból a rendszer ellensége legyél!

2014. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Én férfi vagyok és szintén Jobbik szavazó.


Úgy gondolom, hogy az abortusz teljes tilalma ostobaság.

El is mondom miért.


Vannak esetek, amikor az abortusz egyszerűen muszáj.Például, ha kiderül, hogy a gyermek vízfejű, nem lenne egészséges.


A másik eset, amikor indokolt az abortusz, az a nemi erőszak.Amikor megerőszakolnak egy nőt és terhes lesz az erőszakolótól, akkor nem szabad a nőre ráerőltetni, hogy tartsa meg annak a gyerekét, aki megalázta, bántotta.

2014. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Nagyon rossz szemszögből nézed a dolgokat.

Nem hiszem, hogy bármit is tudok változtatni a véleményeden, de azért megpróbálom értelmesen leírni az álláspontomat.


Először is úgy gondolom, hogy mindenféle tiltások helyett sokkal hasznosabb lenne a nem kívánt terhességek megelőzésére fordítani a hangsúlyt, és az ehhez szükséges eszközöket, illetve a helyes használatukat mindenki számára elérhetővé kellene tenni.


Azt kellene belátnod, hogy az abortuszok 99,99999%-a egy extrém helyzet szüleménye. Egy extrém helyzet extrém döntéseket hoz létre. Azt kell megérteni, hogy ha egy nő egy ilyen nehéz döntést meghoz - mert ez senkinek sem hobbi -, akkor azt véghezviszi bármi áron.


A tiltásnál nem az a kérdés, hogy végül lesz-e abortusz vagy sem, hanem az, hogy milyen körülmények között fog megtörténni: kórházban, szakemberek kezében, a lehető legbiztonságosabban, vagy otthon, házilagos eszközökkel, nem kis kockázatot vállalva.

Ha már egyszer egy nő belekerült abba a helyzetbe, hogy ezt a döntést kellett meghoznia, akkor mégis, kinek jobb az, ha ezért az életével fizet (elvérzik), vagy ki kell venni miatta a méhét utána, és adott esetbe börtönbe is zárják ? (Néhány perverz szadizmustól vezérelt szervezetnek, mint pl. a katolikus egyház, valamilyen oknál fogva igen, de amúgy?)


Írtad az örökbefogadást, mint alternatívát.

A baj az egésszel az, hogy attól a nőnek azt a bizonyos kilenc hónapot még végig kell csinálnia. Ez persze szép meg könnyű, ha adottak a feltételek, van egy férje, aki szereti meg minden.

De vegyük pl. egy egyedülálló nő (vagy fiatal, akár még középiskolás lány) esetét, aki nemi erőszak áldozata lesz. El tudod képzelni, mekkora plusz lelki teher lehet, hogy a testében végbemenő változások folyamatosan az erőszakra emlékeztetik, illetve az utolsó három hónapban meg pláne utána a környezete (szomszédok, munkatársak, midnenki) mindenféle találgatásokba kezd a háta mögött? Hogyan mondhatod azt, hogy jogos kitenni ennek egy emberi lényt, akinek az egyetlen bűne nagy valószínűséggel az volt, hogy rosszkor volt rossz helyen? (Elárulom: ennyire a Jobbik se radikális, ebben az esetben már ők is megadnák a nőknek a választás lehetőségét)


Másik megvitatásra érdemes eset az, hogy ha a magzatnak valami súlyos fejlődési rendellenessége van. Terhességmegszakítás esetén semmit vagy szinte semmit nem érez az egészből, ha viszont a nő nem a terhességmegszakítás mellett dönt, akkor minden bizonnyal nagyon sivár élet vár szegény utódra. (Magyarázhatsz akármit, ha szegénynek garantáltan soha nem fog megadatni annyi se, hogy egy pöttyös labda után szaladhasson vagy egyedül elmehessen wc-re, akkor meg kell ettől kímélni őt, akár a megszületésének a megelőzése árán is. És nem kifogás, hogy a szülei így is szeretik, meg mindenben segítenek neki, mert az élet rendje szerint az utód valószínűleg több évtizeddel túléli a szüleit, és akkor már senki nem lesz, hogy segítsen neki.)

2014. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

A gyereket örökbe lehet adni, bár én az ellen vagyok, hogy egy anya azért mondjon le a gyerekéről, mert az sérült.


A megerőszakoltakról úgy gondolom, hogy ebben a kérdésben nem beszámíthatóak, így az abortuszért sem tehetők felelőssé. Náluk az orvos javasolhatja, hogy a gyógyszerek miatt öljék meg a megfogant gyereket. Megjegyzem: erőszak esetén sem vagyok az abortusz mellett. Ami a gyerekről való lemondást illeti: az édesszülők nem vizsgáznak sehol sem gyermeknevelésből, a nevelőszülők igen.

2014. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen tiszteletben tartjuk a döntésed, ha te nem akarsz abortuszra menni. Mondjuk akkor sem, ha megerőszakolnak, és kiderül, hogy a gyereked Down-kóros lesz?


Másrészről viszont elvárjuk, hogy te is tiszteletben tartsd a mi döntésünket.


Ha pedig minden élet szent lenne, akkor nem kellene élőlényeket megölnöd, hogy megehesd őket.


"nem vagyok kifejezetten vallásos sem"

Pedig de. Különben nem "szent" lenne az élet neked, hanem fontos vagy értékes.

2014. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
8%

Én nő vagyok, abortusz ellenes és szinte egyedül vagyok ezzel a véleménnyel mindenhol. Vallásos egyáltalán nem vagyok, mielőtt ezzel jönnétek.

Abban az esetben ha a terhesség veszélyezteti az anya életét vagy súllllllyóóóós, ismétlem súúúúlllyyóóós betegségben szenved a baba (Down nem ilyen) vagy erőszak eredménye, akkor az más persze.

De csak kényelmi szempontból megölni egy emberi lényt, számomra elfogadhatatlan.


Az én generációm felét abortálták vagyis minden velem egykorúra jut egy meg nem született baba. Egy baba akit megöletet a saját anyja, aki nem hiányzik senkinek sem, akiről senki sem emlékezik meg. Ez olyan, hogy 50% esélyem volt megszületni, 50% arra, hogy egy kukában végezzem pár hetesen.

Eszembe szokott jutni, hogy én megszülettem, de jut rám egy fiú vagy lány aki nem. Aki most annyi idős lenne, mint én. Lenne élete, álmai, párja, esetleg gyereke. Tervezgetné az életét, tetoválást csináltatna, művész, orvos vagy takarító lenne. Egy pótolhatatlan, megismételhetetlen emberi lény lenne. De valószínűleg a saját anya sem gondol rá soha sem...

2014. szept. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

"minden velem egykorúra jut egy meg nem született baba"

Nem egészen... minden hónapban meghal benned legalább egy baba. Kivéve, ha éppen terhes vagy.

A férfiak még rosszabbak ebből a szempontból: ha semmi mást nem csinálnak, akkor kb. 6 millió utódjuk pusztul el havonta.

Amúgy nem igazán értem a gondolataidat. Ha mind megszületnének, akkor már régen az egész emberiség kipusztult volna.

2014. szept. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Önmagában sem a petesejtből, sem az ondóból nem lesz baba. Amiről te beszélsz egészen más, mint pénzt adni egy orvosnak, hogy a már megfogant gyerekemet ölje meg.
2014. szept. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!