Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én vagyok az egyetlen lány...

Én vagyok az egyetlen lány aki abortusz ellenes? Vagy vannak mások is? Én kiállok a női egyenjogúságért, de szerintem az abortusz már nem csak a női jogokról szól, ott már egy másik éle is jelen van, és én hiszem hogy minden élet szent!

Figyelt kérdés

jah, és nem vagyok kifejezetten vallásos sem, de már volt hogy egy feminista ismerősömnek elmondtam ezeket a dolgaimat, összevesztem vele, és meg akart verni....


21L


2014. szept. 25. 19:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Értsètek már meg, hogy a megfogant petesejt még nem egy baba! Amíg a fejlettségi szintje nem jut el arra a pontra, hogy az anyján kìvül is életképes legyen, addig egészen más a helyzet ahhoz képest, mintha egy megszületett gyereket dobnánk ki.


Nagyon könnyû kènyelmi szempontokat szidni úgy, hogy nem vagyunk az adott helyzetben. És az, hogy valaki nem kerül bele, nagyon sokban múlik azon is, hogy mennyire fejlettek a terhességmegelõzési technikák.


Azoknak pedig, akik szeretnek lesokkolva lenni: a terhességek durván fele spontán vetéléssel végzödik, a döntõ többsègük még azelött, hogy a nõben egyáltalán tudatosulna a terhesség ténye.

2014. szept. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A terhességek jóval több, mint fele végződik vetéléssel.

Sokszor még egészen korán... mikor még észre sem vették. Van egy kicsit erősebb vérzése, azán kész.

Vagy egyáltalán semmi jele: ha a petesejt megtermékenyül ugyan, de utána simán kisodródik. Akkor igazából még terhesség sincs, hiszen még el sem indult a terhességi hormon.

2014. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

"és én hiszem hogy minden élet szent!" No, itt gondolkozzunk kicsit, mert elfelejtetted odaírni, hogy emberi élet. Remélem, hogy még egy szúnyogot sem csaptál agyon az életben, mert akkor kénytelen leszek téged is gyilkosnak nevezni.


felesleges lovagolás a szavaimon, köze nincs ahhoz amit mondani szerettem volna. igen, az emberi élere értettem.


Jöjjön a politikai vonal: A jobbik is erősen zsiványellenes( a megfelelő betűk kicserélendők "c"-re, és "g"-re. Vagyis mégsem minden élet szent.


Valamint: Ha te a diktatórikus vonal híve vagy, akkor javaslom Észak-Koreát, az lesz a neked való hely! Csak vigyázz, nehogy te is bármilyen apropóból a rendszer ellensége legyél!


a Jobbik nem akar romákat irtani se zsidókat, tessék nem a tv-ből tájékozódni hanem meghallgatni, elolvasni azt is amit ők írnak, mondanak. Nem vagyok diktatórikus. teljesen demokrata párti vagyok, azonban gyilkosság ellenes, és te drágám, gyilkosság párti vagy. demokráciában is a legnagyobb bűn az ártatlan emberi élet kioltása.


"Vannak esetek, amikor az abortusz egyszerűen muszáj.Például, ha kiderül, hogy a gyermek vízfejű, nem lenne egészséges. "


ez az egyetlen szituáció amikor egyet tudok valamilyen szinten érteni.


"A másik eset, amikor indokolt az abortusz, az a nemi erőszak.Amikor megerőszakolnak egy nőt és terhes lesz az erőszakolótól, akkor nem szabad a nőre ráerőltetni, hogy tartsa meg annak a gyerekét, aki megalázta, bántotta."


de igen, rá kell. a gyerek nem tehet róla, és ha egészséges akkor igen is jár neki az esély az életre, legfeljebb máshova kerül, más neveli fel, aki szeretni fogja. az a gyerek nem tett semmi rosszat....


" kinek jobb az, ha ezért az életével fizet (elvérzik), vagy ki kell venni miatta a méhét utána, és adott esetbe börtönbe is zárják ?"


Igen, PONTOSAN!


"A baj az egésszel az, hogy attól a nőnek azt a bizonyos kilenc hónapot még végig kell csinálnia. Ez persze szép meg könnyű, ha adottak a feltételek, van egy férje, aki szereti meg minden. "


Csinálja végig, ha már megfogant a gyerek. nem védekezett, magára vessen. az már nem az ő "teste".


"De vegyük pl. egy egyedülálló nő (vagy fiatal, akár még középiskolás lány) "


nem is másolom be a baromságaidat. régebben 12-13 évesen már férjhez mentek, ugyanis addigra már érettek vagyunk a szülésre akár. Jah, hogy te nem tudtad miért jön a vér onnan "alulról"? vagy neked nem jön? Érdekes, nekem már megvolt 13 évesen, nőies alakom is volt, és azóta akarok gyereket még jobban... fizikailag teljesen alkalmas lettem volna már akkor is kihordani, de tudod anyukám nem ringyónak nevelt hogy össze vissza dugjak fiatalon, így nem kellett. de ha erről lett volna szó, nyilván kihordom.


"Másrészről viszont elvárjuk, hogy te is tiszteletben tartsd a mi döntésünket. "


Nem tartom tiszteletben, mert gyilkosok vagytok!


"Ha pedig minden élet szent lenne, akkor nem kellene élőlényeket megölnöd, hogy megehesd őket. "


ezt már megvitattuk, de amúgy Vegán vagyok.


"Pedig de. Különben nem "szent" lenne az élet neked, hanem fontos vagy értékes."


Ez a szó már a köznyelvben is szerepel, nem kell vallásosnak lenned ahhoz hogy használd. Ajánlok neked egy Magyar értelmező szótért!


"Abban az esetben ha a terhesség veszélyezteti az anya életét vagy súllllllyóóóós, ismétlem súúúúlllyyóóós betegségben szenved a baba (Down nem ilyen) vagy erőszak eredménye, akkor az más persze. "


Teljesen egyet értek veled.


"Értsètek már meg, hogy a megfogant petesejt még nem egy baba! Amíg a fejlettségi szintje nem jut el arra a pontra, hogy az anyján kìvül is életképes legyen, addig egészen más a helyzet ahhoz képest, mintha egy megszületett gyereket dobnánk ki. "


Buta vagy, és tanulatlan. olvass utána , nézd meg a filmet, lehet még nem élne az anya méhen kívül, de fájdalmat érez, fél, retteg, és szenved amikor szétszaggatják, kezét lábát leszakítják, kínhalált hal te betegagyú buta állat. "NŐ" társam...

2014. szept. 26. 10:37
 14/25 A kérdező kommentje:

""Abban az esetben ha a terhesség veszélyezteti az anya életét vagy súllllllyóóóós, ismétlem súúúúlllyyóóós betegségben szenved a baba (Down nem ilyen) vagy erőszak eredménye, akkor az más persze. "

"


kijavítom, az erőszakos dologgal sem értek egyet, csak h az anya élete a tét, és a gyerek beteg, nagyon beteg, akkor.

2014. szept. 26. 10:42
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tartom tiszteletben, mert gyilkosok vagytok!"

Ezt szerencsére nem te döntöd el!


"Ha pedig minden élet szent lenne, akkor nem kellene élőlényeket megölnöd, hogy megehesd őket. "

"ezt már megvitattuk, de amúgy Vegán vagyok."

Attól még ugyanúgy élőlényeket eszel.

Ráadásul jó részüket élve falod fel!


A "szent" pedig a köznyelvben is a valláshoz kötődik.

2014. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
98%

Tudatlan, beteg agyú buta állat, tanulatlan, gyilkos, undorító! Aaaah! Szórd még a jelzőket kedvesem mindenkire, aki nem felel meg az értékrendednek.

Végül is ilyen egy igazi demokrata( ez lennél saját bevallásod szerint)


Vagyis kilyukadtunk oda újra, hogy te nem kérdést tettél fel, hanem kiírtál egy véleményt.

Viszont bármilyen meglepő, egy demokráciában ezzel nem feltétlen kell egyetérteni, az embernek lehet más a véleménye!


De te ezt semmibe veszed, és csak szajkózod a saját véleményedet, szórod a jelzőket mindenkire, aki másként gondolkozik.

2014. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, kedves "kérdező"... ritka egy gonosz és erőszakos vagy.

Sajnálom a gyereked, ha lesz egyáltalán - és a párod, ha egyáltalán a közeledbe megy valaki így.

2014. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
18%
Az erőszakos aki nem támogatja az abortuszt, aki igen az egy széplelkű, igazságos teréz anya...Nem is csoda, hogy így rohad a társadalom, ilyen elképzelésekkel.
2014. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
95%

Első válaszoló vagyok ismét. Hát ha ilyen stílusban hurrogod le az ismerőseid, akkor nagyon is meg tudom érteni, hogy meg akarnak verni :D Nem igazán értem, hogy mi a fenének írsz te ki ide kérdést, ha csak alkalmat keresel, hogy pattoghass valakinek. Akkor menj el inkább terhesgondozásra, és ne másokat fárassz. Van "kereslet" újszülöttre? Hát nem tudom, én egyrészt nem bolti cikként értelmezek egy gyereket, másrészt pedig nem adnám a megszületett gyerekemet nevelőotthonba. Ismerek nem egy és nem két intézetest, a legtöbbjüknek félresiklott az élete, züllött senki válik belőlük, és mentálisan nem lesznek egészségesek (tisztelet a ritka kivételnek). Biztos van, aki adoptálna onnan babát, de nem újszülöttként fogják megkapni, mivel ez naggggyon hosszú hercehurca, akár több évig is eltart, mire kivizsgálják, hogy szülőként alkalmasak-e a gyerek örökbefogadására.

Mikor egy petesejtből és egy hímivarsejtből zigóta lesz, az is útban van az emberi élet felé, de attól az még nem ember. És mivel az anya hordja ki a gyereket, így igenis van joga dönteni ebben a kérdésben. Próbálj kivételesen ne csak magadra gondolni, lehet neked ez tök happy meg minden, de nem mindenkinek az. Én egy szóval se mondtam hogy a gyerek tehet róla (már hogy tehetne), csak már nem tudsz min fennakadni unalmadban, és ezt is belelátod. Mellesleg ha be is lenne tiltva az abortusz (amire nem hiszem, hogy sor kerülne), akkor külföldre mennének ki a nők megcsináltatni, tömegesen tennék ki az újszülötteket kukákba, hagynák ott őket nyilvános mosdókban és sorolhatnám, és rengeteg gyerek életét keserítenék meg, mert egy életen át éreznék, hogy nem kívánt gyerekek voltak. Nesze neked, tudatlan vagy. Az életben nem minden jó és szép sajnos, de attól még racionálisan kell gondolkodni... Mellesleg rohadtul szégyelld el magad, mert te egy fikarcnyival sem vagy jobb itt senkitől, pedig te pattogsz a leghangosabban. Egy nő élete ugyanúgy élet, és ugyanúgy SZENT a te szavaiddal élve, csak te teljes mértékben diszkriminálsz egy nőt egy ki sem fejlett félemberrel szemben. Az meg hogy pl. egy 1-2 hónapos magzat retteg? Te kegyetlen ostoba vagy... Egy ekkora "gyereknek" még ki sem fejlődött az idegrendszere annyira, hogy egyáltalán képes legyen rettegésre :DDD

2014. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%

Kedves utolsó, nekem nagyon nem tetszik a kérdezői stílus, annál jobban viszont a tiéd.

DE! A zigóta is ember: még ha nem hiszed is, hogy az emberi lélek a fogantatástól sajátunk, de az az egyértelműen egyedi program, kód, ami minden kétséget kizáróan az emberi fajba sorolja az új, megfogant zigóta-egyedet, az az a DNS, ami elvitathatatlanul sajátja és amivel a későbbi, születés utáni DNS-e 100% egyezést mutat.

Aki megfogan, az nem útban van az emberi élet felé, hanem az emberi életet él. Mert olyan csodálatos az élet, hogy két sejt egyesüléséből 8,5 hónap alatt olyan komplex emberi lény fejlődik, akiit kibújni látunk a szülőcsatornából.

Az emberi élet nem viszonyfogalom: nem akkortól számít annak, ami, amikortól te, én, vagy bárki más annak tekinti. Hanem akkortól, amikor keletkezik. Ha valami tudományos tény (is), akkor ez az. Mert nincsen más objektív módon igazolható kiindulópontja egy új emberi életnek, mint a fogantatás.

2014. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!