Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerinted is bunkóság úgy...

Szerinted is bunkóság úgy kérni valamit a boltban, hogy "Lesz egy. "?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem, ha megköszönik a végén, amit kapnak.
2014. szept. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a legudvariasabb.
2014. szept. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Kádár-zsargon. Utálatos.
2014. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább "Kérnék szépen egy...". Így udvariasabb.
2014. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném.Persze lehet,akinek nem tetszik,de a boltos csak sejti,hogy nem bájcsevegni mész be a helységbe.
2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem használnám soha. Rosszul érezném magam, ha valaki tőlem így kérne.

Egy pincértől olvastam egyszer, hogy vele is "leszegyezni" akartak, mire hasonlóan udvariasan válaszolta, hogy "lesz, ha hozok."

Szerintem bunkóság. Tiszteljük meg az ott dolgozókat. A gyógyszerésznek se mondjuk, hogy lesz egy c-vitamin meg az orvosnak se, hogy lesz egy műtét. Mindenre megvan a helyénvaló kifejezésünk.

2014. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eléggé szerencsétlen mondat. Én meg attól mászom a falra, ha valaki úgy akar átmenni a tömegen, hogy: "Szabad lesz?". Pedig olyan szépen is lehetne beszélni...
2014. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!