Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Reggel 8 körül bejött a...

Reggel 8 körül bejött a kollégiumi szobámba egy csapat (főként férfiakból álltak) ellenőrzést tartani, hiába kértem hogy várjanak, volt kulcsuk és bejöttek én meg nem tudtam rendesen felöltözni sem, szerintetek is jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Egyetemi kollégiumról van szó, a párommal lakom egy szobában, az egész szinten párok laknak. Nagyon kellemetlen volt úgy ébredni, hogy egy csapat idegen ember jött be a szobámba (hiába kértem hogy várjanak)én meg álmosan, hiányos öltözékben voltam még.Mégis mit képzelnek? Szerintem egy ember sem él szívesen olyan helyen, ahova bármikor kényük-kedvük szerint rájuk törhet egy csapatnyi idegen ember. Az előző kollégiumomban e-mait írtak a szobaellenőrzés időpontjáról, pedig arra is ugyanazon szabályok vonatkoznak mint erre.(egy város,ugyanaz az egyetem,ugyanaz a szabályzat is, elolvastam).

2014. szept. 27. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Én dolgoztam már kollégiumba, és nekem megvolt adva hogy abba a szobába nem mehetek be ahova be van írva hogy hétvégén is van bent lakó. Persze az üres szobába vagy ahol éppen nem voltak ott hétvégére, vagy egyáltalán, arról mindig jött egy lista hogy baj esetén bármikor betudjak menni.


Mi is gyakran tartottunk szobaellenőrzéseket, és megvolt nekünk mondva hogy ameddig nem mondja azt a lakó hogy bemehetünk addig nem mehettünk be. Persze nálunk is volt olyan hogy elfelejtették a naplóba beírni hogy az adott szinten az adott szobába hétvégére is bent maradnak így sajnos mivel azt a szobát akkor mi a rendszerbe üresnek láttuk így kopogás nélkül a mi kulcsunkkal bementünk oda körbenézni, és ott aludt bent a lakója éppen. Persze hirtelen ébredt meg, sűrű bocsánat kérés mellett távoztunk is rögtön és később mentünk be oda. Persze ki volt írva hogy mikor lesz ellenőrzés előretervezett persze de a csaj ezt elfelejtette. Persze Az előző napi portás is elfelejtette közölni és beírni hogy abba a szobába bent marad hétvégére a lakó, de hát ez van nem tudtunk mit csinálni.


A te felháborodásod persze jogos mert ezt azért nem tehetik meg hogy csak úgy berontanak oda, ha csak nincs valami rendkívüli baj.

2014. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Abszolút jogos a felháborodás! Szerintem akár tehetnétek valamilyen panaszt is valakinél, ott a kollégiumban (bocsi, nem tudom, hogy ez pontosan hogy működik).
2014. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezért kell a kulcsot a zárban hagyni és senki sem tud bejönni.
2014. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

1-es!

Milyen jogon tartotok ellenorzest, olyan szobaban ahol tudjatok, hogy a lakos tavol van? Milyen jogon mentek be sajat kulccsal a lako tudata nelkul?

Nekem ez jogtalannak tunik.

2014. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mustafa33 ***** válasza:
66%
1-es,körbenézni saját kulcsal mikor nincs ott a lakó???? Akkor ha albérlőd lenne nyugodtan feltúrnád a szekrényét mikor nincs otthon? És még senki nem verte be a képeteket????
2014. okt. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez történt, és még ki is nevetett az egyik csaj, h bugyiban voltam... de ha zavar az ilyesmi, hogy bírod a koleszt?
2014. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!