Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Soha nem szabad megkérdezni...

Soha nem szabad megkérdezni munkatárstól, hogy mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés

ma felvettek, egy másik (szakmabeli) lánnyal együtt, pályakezdőként.

Kérdezte a főnök külön-külön kettőnktől, mennyit gondolunk fizetésként, mondta mindkettőnk (nem egymás előtt kérdezte).

Én egy nyitott, barátkozós ember vagyok, és emiatt mertem kérdezni. Eszembe nem jutott volna, hogy ezt nem illik. Talán abban hibáztam, hogy nem tartom a távolságot... vidéki lány vagyok, az ilyen kérdésre nem szoktak így válaszolni, hogy: semmi közöd hozzá. Nem pletyka, vagy odaszúrásként kérdezi az ember, csak mert érdekli... és miért érdekel? mert ilyen a természetem.

ráadásul mindketten ugyan abban a szakmában, ugyan annyi "gyakorlattal" rendelkezünk, gondoltam ezt talán szabad.

Mástól nem kérdezném meg, aki nem szakmabeli, és teljesen más elvárásokat kell teljesítenie.


biztosan hibáztam, valószínűleg ez lesz a válasz, de még most sem értem, ezt miért nem illik? de soha többé nem kérdezem meg, még rokontól sem, mert félek, hogy csúnyán megszólnak.


2014. okt. 2. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzről soha nem kérdezünk, csak ha nagyon muszáj.
2014. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

értem.

nem tudtam, hogy ez ekkora tabu téma :( igaz, nem beszélgetek erről senkivel, mert nem érdekelt, de most kivételesen mertem kérdezni.

Illene elolvasnom egy etikett könyvet.

2014. okt. 2. 16:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugaton sem illik ezt megkérdezni, mert ez a munkaadó és munkavállalóra tartozik csak. Másnak semmi köze hozzá.

Csak Magyarországon akadnak még, akik kíváncsiak.

2014. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

én alapvetően ilyen természetű vagyok. Ebből gond nem volt, mert pletykás nem vagyok, emiatt elszoktam mondani dolgokat.

Mondjuk az igaz, új vagyok, nem ismernek :)

2014. okt. 2. 16:28
 5/13 Vree ***** válasza:

Nem illendő. Nekem még közeli családtagoknál se mindig, kolégák között meg pláne.


Mert ha többet keres: akkor arra fogsz gondolni, hogy te miért nem kapsz annyit.

2014. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt tenyleg nem illik megkerdezni senkitol, akkor sem, ha semmi hatso szandekod nincs es nem is pletykalnal.

Mindegy, nem tudtad, most megtanultad.

2014. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első komolyabb munkahelyemen én is beleestem egy hasonló hibába. Az állásinterjun bkv bérletet kértem juttatásként, amit a főnököm nem ígért meg, meglátja mit tehet érte-mondta. Teltek a hetek és egyszer csak diszkréten kezembe nyomott egy éves bérletet. Én hülye az első adandó alkalommal eldicsekedtem vele a felettes kollégámnak, aki már rég ott dolgozott. Ettől kezdve nem állhattam meg előtte. Ez az állapot nagyon sokáig tartott, de jó lecke volt.
2014. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, igen megtanultam. Köszi a válaszokat. Figyelni fogok
2014. okt. 2. 20:04
 9/13 A kérdező kommentje:

úúú, ez nagyon durva... én is hasonlóan cselekedtem volna, mert magamból indulok ki.. és nem irigykedtem volna, vagy nem néztem volna rá furcsán. Hálisten nem vagyok irigy, és ezt sokan furcsálják is, hogy túl jó szándékú vagyok, és ezzel majd jól kihasználnak stb..

nem tudom, én inkább adok és elmondok dolgokat, mint hogy az ellenkezőjét csináljam.

Sajnálom, hogy ilyenek az emberek. A jó oldalát nem is igazán értékelik... pl hogy van Neked. Még ha neki nincs is... de gondolom neki is van sok olyanja, ami meg mondjuk neked is épp ugyan úgy jól jönne.. de ebbe bele se gondolnak. Annak örüljünk amink van, ne annak amink nincs.

2014. okt. 2. 20:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem totál nyílt, hogy mennyit keresek. Az ismerőseimről is tudom pedig jó nagy különbségek vannak.

A cégnél ahol dolgozok is van akivel beszélünk ilyenről és van akivel nem. Szerintem ez az adott embereken múlik. Azzal beszélj ilyesmiről, aki tudod, hogy hasonlóan gondolkodik róla, mint te. Én megmondtam volna neked :D

2014. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!