Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kommunikációs képességem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! tudnátok nekem ötleteket adni? 20 éves vagyok és lány.

Előre is köszönöm, aki tud ötletet adni!


2011. máj. 20. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? Egyébként olvass sokat, az fejleszti a szókincset.
2011. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szoktam otthon egyedül hangosan és lassan beszélni ami épp az eszembe jut, és figyelek arra, hogy minél szebben formáljam a szavakat, na harapjak el egyetlen betűt se. Ha nincs ötleted, az is jó, ha hangosan olvasol újságot.


A szép magyar kiejtés kellemes. Ha szépen beszélsz, az emberek is szívesebben beszélgetnek majd veled, ami a karrieredre pozitívan hathat.

2011. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A rengeteg olvasás fejleszti a legjobban!
2011. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Válassz egy témát, készíts vázlatot, és HANGOSAN beszélj a témáról! Színészek, pedagógusok gyakorolják a folyamatos beszédet,ha nincs közönségük is, ilyenkor hallják a hangszínüket, a beszédgyorsaságot, folyamatosságot. Akkor tusz gördülékenyen kommunikálni, ha van témád, van mondanivalód,rendszerezted a beszéd vázlatát, fonalát,folyamatos a beszéded.

Ha csak egyszerűen beszélgetni akarsz, akkor amíg a társad beszél, ne magaddal törődj, hogy közben fogalmazod a te mondandódat, hanem figyeld, s amikor abbahagyja, akkor mondd, ahogy reagálni akarsz rá!

2011. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát, amit tapasztaltam, hogy előszöris nem jó semmit erőltetni, mert természetellenesnek fog hatni. Ha nem tudsz természetesen nyitott lenni az emberek felé, azt érezni fogják. Ez már -1 pont. Ha nincs mondanivaló az adott pillanatban, jobb hallgatni, mint megszólalni és hülyeségeket mondani. Legyél jó hallgató-ez nagyon de nagyon fontos. Néha jobb, ha csak hagyod, hogy jól kibeszéljék magukból amit szeretnének, és néha nem is kell egy szót sem szólnod (kivéve ha közben kérdez is valamit tőled). Legyen saját véleményed, attól, hogy szeretnél emberekkel jó kapcsolatban lenni, nem kell mindenre rábólintani. Ez most hülyén hangzik, de igy van: az emberek (sok ember) szeretik, ha ott vakarják őket, ahol viszket-vagyis ne legyél olyan, aki mindenben egyet ért velük (még ha nincs is igazuk), csak azért, hogy kedveljenek. Nekem ezek vannak jelenleg, amiket még gyakorolok.. mert én is eléggé nem vagyok kommunikatív (csak a hozzám legközlebb állókkal), és igyekszem ezen változtatni.
2011. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az olvasás valóban sokat segít. Gondold, hogy valakinek el akarod mondani egy novella, regényrészlet , film tartalmát, meg hogy te mit gondolsz erről. Félhomályban mondhatod is a négy falnak, győzködj, érvelj! Jó, ha nem hallja senki, mert nem értenének meg, vagy gondolnának valamit, de rá se ránts!, ez ragyogóan fejleszt. Pl vizsga előtt fontos, hogy az ember fennhangon mondja a tételt Én pl. képtelen voltam úgy felkészülni, hogy csak nézem, és olvasom a könyvet. Előadtam, mint a tanár:)))
2011. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, jó ötleteket adtatok:)

Ment a zöld kéz mindenkinek!

2011. máj. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!