Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás mostanában...

Miért szokás mostanában mindenkinek mindenhol bunkónak lenni?

Figyelt kérdés
Bemegyek egy boltba, köszönök, nem köszön vissza az eladó. Ha segítséget szeretnék kérni, vágják a pofákat. Elmegyek edzőterembe, ott is szinte könyörögni kell azért, hogy odaadják az öltözőszekrény kulcsát. Telefont akartam venni, ott is ígérgettek mindent, hogy megrendeljem, amit aztán persze nem tartottak be és még bocsánatot sem kértek. MIÉRT BUNKÓ MINDENKI??? Máshol is? Ti észrevettétek? Vagy a másik (bocs, de a bunkó) oldalhoz tartoztok? Ha igen, akkor MIÉRT???
2010. jan. 26. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

22:02, te hol laksz?


Nekem már vesszőparipám a bunkóság. Az elmúlt 1-2 hétben a 60-as nők tarolnak az életemben: könyökkel a hasamban, meglök, szemből nekem ront. De tetszenek az orrom elé álló emberek, mikor sorban állunk a villamosra várva, tetszenek a mindenkin határozott léptekkel átgázolók, kortól függetlenül. Szeretem a VISSZA nem köszönő embereket, a szívességből munkát végzőket, akik megengedik, hogy fizetést kapjanak vagy fizessünk nekik méltóságos "jócselekedetükért", szeretem a járdán és sehol ki nem térőket, stb. stb. Elégedett vagy? :-)

2010. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Kérdező, kérlek, ne szokj le róla! Én is mindig kedves vagyok, és mosolygok. Habár sokan bunkók, én nem leszek egy közülük, mindig segítek, ha tudok, fölállok a metrón az időseknek, még ha le is néznek emiatt, és azt mondják, hogy "a kis hülye, azt hiszi, így működik ez a világ". Ha mindenki felhagyna azzal, hogy kedves legyen, akkor a végén nem maradna senki. Így nem lesz jobb a világ! Remélem az életben semmi sem fogja letörni ezt a fajta lelkesedésemet.
2010. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"és ÉN köszönök, az eladó nem köszön VISSZA"

Köszönni is sokféleképpen lehet. Pl. nem messze innen nyitottak egy topikot a Helló-zásról. Érdemes elolvasni. Imhol ni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..


Tehát nem kizárt, hogy pl. akaratodon kívül megsértetted őt. Akár most, akár már korábban. A kinézeteddel is lehet gond, ami ezt okozza nála, stb.

Erre mondtam, hogy ha már teljesen rendberaktad magad, és úgy látod, hogy benned BIZTOSAN nem lehet hiba, csak akkor keresgélj a másik szemében szálkát.

Gondold végig, hogy mi okozhatja ezt nála. És ne benne keresd először az okot, hanem magadban.

2010. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ui.: Vagy kérdezd meg tőle, hogy mi a baja veled.
2010. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

sajnos én is ezt tapasztalom.Érzik az ország vesztét vagy nem tudom,itt szar a helyzet.Pl postán álltam,előttem már csak 1valaki volt aki már fizette a csekkét,mögöttem egy 60körüli nő.Úgy rám állt,hogy a nyakamon éreztem a leheletét,meg a táskáját a hátamban...ienkor megfordulok és addig nézek rá kérdően mig nem hátrál:D ez van a buszokon is,1szöszi cicababa végigmért,aztán ugy beállt elém h az addig előttem állo pasi mögé furakodott h az böszen forgolódott h ez mit csinál ien közel mögötte ppppfff szakadtam a kis p.csánXD de nem sikerült előbb felszállnia akkor sem...

multkor nem hagytak leszállni,nyilt az ajto,már szállt fel a nő.Mondom,elvégre nem kell megvárni míg leszállnak mások,az a lényeg h maga fent legyen,mert a 4-6os olyan ritkán jár...!!

istenem az ien tolakodódókat mindig helyre rakom,meg a táska a hátán....Voltam Németo-ba hát sírtam mikor hazakellett jönnöm..mondom én sohatöbbé nem akarok hazamenni.Gondolhatjátok,az emeberek...ég és föld!!!

2010. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

9:25, 9:26- osnak: nem egy emberről beszélek és nem is csak egy szituációról. Nemcsak a köszönésről, hanem alpajában véve a bunkókról.

Azért nehogy már megsértsek egy eladót azzal, hogy amikor bemegyek akkor nem kézcsókkal köszönök és borulok le a lábai elé :-)

Vagy jónapottal köszönök vagy helloval. Aki nálam idősebb annak mindenképpen jónapottal, én 28/ lány vagyok.

De itt én nemcsak a köszönésre gondoltam. De lehet, hogy túlérzékeny vagyok. Vagy az is lehet (bocs), hogy Te azokhoz az emberekhez tartozol, akik egyszerűen nem veszik észre az ilyet. Anyu is ilyen, észre sem veszi. Vagy lehetséges, hogy Te normális helyen élsz. Biztos van olyan is az országban. De a válaszadók többsége azért szintén tapasztalja ezt a jelenséget, csak Ti ketten nem, a tegnapi válaszoló és Te.

A többiek válaszára azért nem reagálok, mert egyetértek velük... sajnos :-(

2010. jan. 27. 12:02
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen,legtöbbször én is ilyen eladókkal találkozok.De nem csak magyar sajátosság,a csehek,szlovákok ,románok is ilyenek.
2010. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 General ***** válasza:

Nem bunkó mindenki. Csak vannak olyan emberek, akiknek sok a problémája, és nem tud mit kezdeni velük. Ez frusztrálja őket, és valakin levezetik. Valaki kedves veled, de amikor hazaér levezeti a családján.

Az emberek nagyja túl gyenge ahhoz, hogy mindezzel megbirkózzon egymaga.

2010. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kevés a fizetés.

Egy bolti eladó szerinted 85000 forintért még mosolyogni is fog neked?

2011. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Ne is mond...!!!valamelyik nap bementem a tescoba és éppen pakolgatták a mirelit dolgokat(krumpli,hal,pulyka)és nem találtam a sajttal töltött pulykamellet (valami gyorsat ütöttem otthon mert nem volt időm sütni-főzni)szóval nem találtam és megkérdeztem attól a nőtől aki ezeket rakosgatta hogy hol találom a pulykát erre ő:"valahol ott a végén".

erre nem a pulykamelleket tette be a fagyasztóba..? és erre ez volt a válasza...én azt hittem hogy leesik az állam mikor megláttam...

2011. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!