Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy fiatal nő és egy férfi...

Ha egy fiatal nő és egy férfi bemegy pl. egy étterembe, akkor mik az udvariassági szabályok?

Figyelt kérdés

a férfi előreengedi a nőt, tehát a nő nyitja az ajtót, vagy

a férfi megy előre,nyitja az ajtót, a nő mögötte, vagy...


2014. dec. 26. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A férfi megy előre, hogy ha éppen kocsmai verekedés folyik, akkor őt üssék le. Kifele pedig a nő megy előre, hogy a férfi védje hátulról. Lépcsőn a férfi meg előre felfele, hogy ne lásson be a nő alá :) Az utcán pedig a férfi megy a bal oldalon, hogy ha kirántja a kardját, akkor ne csapja kettőbe a nőt vele.
2014. dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek után várom, a illik-e a nőnek sört inni nyilvánosan c. kérdést.
2014. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában a férfi kinyitja az ajtót és előreengedi a nőt. Kivételt képez az étterem vagy más vendéglátóipari egység, mert ott mindig a férfi megy előre, azért mert egyfelől őt találja el a szék, ha bunyó van, másfelől meg felméri a helyet, hogy alkalmas-e.
2014. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok.remélem ezeket a válaszokat komolyan lehet venni.régen csináltam olyat, h kinyitottam az ajtót a nő előtt,és előre beengedtem udvariasságból.akkor ez nem volt udvarias?
2014. dec. 26. 12:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és ez cukrászdába történt.
2014. dec. 26. 12:56
 6/7 anonim válasza:

Az első válasz meglepett, mivel én úgy tudtam, hogy a férfi megy hátul a lépcsőn felfele, és elől lefele azért, hogy ha a nő elájul/megbotlik akkor el tudja kapni.


Forgóajtós kocsmánál mi a helyzet?:d

2015. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a nő kabátban van akkor a férfi segít a kabát levételében és felakasztja azt és csak ezek után veszi le a saját kabátját. Induláskor a férfi felveszi a kabátját és utána segít a nőnek.
2015. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!