Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? Én vagyok bunkó, és hülye, vagy a veszekedést elindító személy? (hosszú aránylag)

Figyelt kérdés

Dohányos vagyok. (tudom, nem jó szokás..)

1. A csikkeket mindig szemetes hamutartó részébe dobom (arra az esetre ha nincs ilyen a környéken, van egy erre a célra kialakított fémdobozkám) szerintem ezt nem sok dohányos mondhatja el magárról..

2. A füsttel igyekszek nem zavarni senkit. Ha pl. buszmegállóban gyújtok rá, félrevonulok a tömegtől, mindig figyelek hogy merre fújom a füstöt, kis szellőztetés nélküli helyeken nem gyújtok rá..


Ezen tények ismeretében szemléltetném az esetet ami most történt:


Jöttem hazafelé a munkából, ez kb. 30 perces gyalogút, és gyaloglás közben mindig rászoktam gyújtani, ma se történt ez másképp. Megérkeztem az utcánk elejébe, mikor hallom, hogy a mögöttem 5-6 méterre követő huszonéves nőszemély tesz egy olyan megjegyzést aránylag hangosan, hogy "büdös rohadt cigi" majd átmegy az út másik oldalára. (ahol én is lakok) Ráhagytam a dolgot, mentem tovább szó nélkül, aztán eljött az ideje, hogy én is átmenjek a túloldalra hogy bejuthassak a házunkba. Mikor átmentem a nő felháborodva (továbbra is mögöttem pár méterre) jegyezte meg, hogy "azért jöttem át, mert cigiztél, erre Te meg bevágsz elém megint". Majd gyorsan megelőz, de sétálunk tovább.

erre én: "miért, ennyire zavar? Szabad levegőn vagyunk, és nem rád fújom a füstöt, és ez közterület"

ő: "attól még megfulladok, mert büdös mint a szar"

én: "szerinted az a tömény parfümszag ami árad belőled jobb? S a szmog se zavar?" (tényleg elég erős parfüm szaga volt)

ő: "bunkó f***"


Majd megérkeztem a kapumhoz, és bementem. Viszont bosszant a dolog. Tényleg én vagyok tapló?


Főleg nemdohányzók véleményét várom. Tényleg ennyire elviselhetetlen, ha 5-6 méterre előttetek dohányzik valaki? S a füst még nem is konkrétan felétek megy? Nemértem. Most már utcán se gyújthatok rá? Tényleg nem akarok zavarni senkit, de ez azért már kicsit túlzás szerintem.


2010. febr. 5. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

nézd belül lehet, hogy nem vagy tapló mert igyekszel figyelni, de valszeg nem tudod beleképzelni magad egy nemdohányos helyzetébe.


Én minden nap felbszom az agyamat azon, hogy előtte mennek a dohányosok 1-2méterre. Egyrészt fújja a füstöt ami valljuk be nem olyan mintha köpnél egyet(ami arra megy amerre te akarod), ezenkívül rendszeres, hogy hátrahamuznak.


Az lenne a normális ha a nemdohányzók semmit nem vennének észre abból, hogy ti cigiztek, mivel ti választottátok, hogy szívjátok, mi nem választhatunk, hogy szívjuk e a ti füstötöket vagy sem.

2010. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*előttem
2010. febr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Talán valahol a nő túlreagálta, illetve nem a megfelelő hangnemben szólt hozzád. De szerencsére sikerült felvenned a stílust, így nem adnék egyik félnek sem igazat.
2010. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem dohányzom és engem is nagyon zavar, ha valaki előttem sétál és cigizik. Hidd el, az összes füst és hamu pont oda megy, ahova nem kellene :) Nagyon kellemetlen tud lenni.


Ettől függetlenül a nő volt tapló, mert ilyen stílusban nem szólunk senkihez, főleg nem idegenhez. Van olyan kerület, ahol egy ilyen beszólásért megkéselik, mégha igaza van, akkor is.

2010. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
A nőnek maximálisan igaza volt. Lehet, hogy nem szépen szólt hozzád, de hidd el, baromi idegesítő, hogy a dohányosoktól nem lehet sehol megszabadulni. Nem tudsz elmenni egy normális szórakozóhelyre miattuk, nem tudsz esőben beállni a buszmegállóba (lehet, hogy te arrébb állsz, de úgyis lesz aki nem), társasház folyosóján dohányoznak (ha beszólsz nekik, még te vagy a köcsög), sétálni se lehet tőlük, mert ha mögöttük mész, egészen addig, amíg ott megy előtted, száll rád a füst. Nem igaz, hogy szabad levegőn nem lehet érezni. Ha mögötted megy, 100%-ban rád megy a füst. Ráadásul mindig az autókat hozzátok példának. Az autókból kijövő füstöt jobban lehet tolerálni, mert (amit a kedves dohányosok mindig elfelejtenek) az autó HASZNÁLATI TÁRGY, amire valakinek (a használójának) szüksége van, hogy eljusson ide-oda, ezért meg lehet érteni, hogy valaki használja. A cigarettából viszont az égvilágon senkinek semmi haszna, neked se, ÉLVEZETI CIKK. Ráadásul, ha valakit zavar a szmog, elköltözhet olyan helyre, ahol kevés kocsi van, viszont ha a dohányfüst zavarja, nem mehet sehova. A kipufogógázt emellett nem fél méterről kell szívni, hanem sokkal messzebről. Szóval lehet, hogy a nő bunkó hangon szólt hozzád, de valószínűleg csak azért, mert idegesíti a TEHETETLENSÉG, mert a dohányosok szemtelensége ellen a legtöbb esetben tényleg semmit nem lehet csinálni. A tehetetlenség pedig dühíti a legtöbb embert. A dohányzás negatív externália, ami a nemdohányzó egészségét is károsítja. Lehet, hogy te adózol utána az államnak sokat, de azt az adót, amit a cigid után befizetsz, hidd el, hogy teljes egészében a majdani gyógykezelésedre fogják fordítani. Mielőtt valaki lehurrogna, elmondanám, hogy évekig dohányoztam, és utólag nagyon szégyellem, hogy ilyen hülyeségre annyi pénzt költöttem el.
2010. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Megoldás: elektromos cigi. Garantáltan nem lesz vele ilyen gond. Ha minden dohányos átállna rá, soha többé nem lenne semmi összetűzés dohányosok és nemdohányosok között.


Addig viszont tényleg kellemetlen, hogy a nemdohányosoknak nincs választásuk, hogy akarnak-e füstöt szívni, vagy nem.


Az azonban mindenféleképpen pozitív és becsülendő, hogy alapállásban ilyen figyelmes vagy, elismerésem hozzá! Sokan tanulhatnának tőled és vehetnének példát rólad.

2010. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
A parfümös beszólásod elég röhejes volt. A parfümillat károsítja az egészséged, vagy mi?
2010. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem voltál tapló. Én sem dohányzom, de azt sok módon el lehet kerülni a "füstfelhőt", ha dohányzik, aki előttem megy. Például úgy is, hogy átmegyek az út túloldalára, vagy nagyjából kikerülöm stb. De azt azért mégsem várom el tőle, hogy még maga mögé is figyeljen. Az viszont pofátlanság, mikor közvetlenül mellettem rágyújt, látja hogy száll a többiekre a füst, de nem érdekli. De írtad, hogy te nem így viselkedsz.
2010. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nehogy már a nemdohányzónak kelljen átmenni az út túlsó oldalára!
2010. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
hát mikor pl a villamoson megáll mellettem egy nagyon erősen beparfümözött nő, vagy leül mellém, nekem rosszabb, mintha rágyujtana, egyből elkezdek (szó szerint) fulladni tőle...nekem a parfüm is károsítja az egészségem...szóval szvsz egyformán idegesített volna a cigiző is meg a parfümfelhő is, és ebben a tekintetben a kérdezőnek kell igazat adnom, mert én sem szoktam beszólni az agyig bűzös nőciknek, hanem csendben szenvedek
2010. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!