Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? Én vagyok bunkó, és hülye, vagy a veszekedést elindító személy? (hosszú aránylag)

Figyelt kérdés

Dohányos vagyok. (tudom, nem jó szokás..)

1. A csikkeket mindig szemetes hamutartó részébe dobom (arra az esetre ha nincs ilyen a környéken, van egy erre a célra kialakított fémdobozkám) szerintem ezt nem sok dohányos mondhatja el magárról..

2. A füsttel igyekszek nem zavarni senkit. Ha pl. buszmegállóban gyújtok rá, félrevonulok a tömegtől, mindig figyelek hogy merre fújom a füstöt, kis szellőztetés nélküli helyeken nem gyújtok rá..


Ezen tények ismeretében szemléltetném az esetet ami most történt:


Jöttem hazafelé a munkából, ez kb. 30 perces gyalogút, és gyaloglás közben mindig rászoktam gyújtani, ma se történt ez másképp. Megérkeztem az utcánk elejébe, mikor hallom, hogy a mögöttem 5-6 méterre követő huszonéves nőszemély tesz egy olyan megjegyzést aránylag hangosan, hogy "büdös rohadt cigi" majd átmegy az út másik oldalára. (ahol én is lakok) Ráhagytam a dolgot, mentem tovább szó nélkül, aztán eljött az ideje, hogy én is átmenjek a túloldalra hogy bejuthassak a házunkba. Mikor átmentem a nő felháborodva (továbbra is mögöttem pár méterre) jegyezte meg, hogy "azért jöttem át, mert cigiztél, erre Te meg bevágsz elém megint". Majd gyorsan megelőz, de sétálunk tovább.

erre én: "miért, ennyire zavar? Szabad levegőn vagyunk, és nem rád fújom a füstöt, és ez közterület"

ő: "attól még megfulladok, mert büdös mint a szar"

én: "szerinted az a tömény parfümszag ami árad belőled jobb? S a szmog se zavar?" (tényleg elég erős parfüm szaga volt)

ő: "bunkó f***"


Majd megérkeztem a kapumhoz, és bementem. Viszont bosszant a dolog. Tényleg én vagyok tapló?


Főleg nemdohányzók véleményét várom. Tényleg ennyire elviselhetetlen, ha 5-6 méterre előttetek dohányzik valaki? S a füst még nem is konkrétan felétek megy? Nemértem. Most már utcán se gyújthatok rá? Tényleg nem akarok zavarni senkit, de ez azért már kicsit túlzás szerintem.


2010. febr. 5. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Csak hoyg a hölgy nem ült be senki mellé a villamson, hanem ment az utcán...
2010. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

Bárcsak minden dohányos ilyen lenne, mint te!

Hisztis p.csa volt a nő, ne foglalkozz vele, ő volt bunkó.

Én is túlzásnak tartom. Ennyire még én se viselkedek dívaként, ilyen hisztit levágni... jó, tényleg kellemetlen amikor valaki mögött mész és tényleg rádmegy a füst, valahogy pont az arcodra vágódik. Dehát annyitól senki nem hal meg, és akibe szorult egy kis illem az nem tesz megjegyzést, hanem pl. csendben átmegy a másik oldalra vagy bármi.

Ő egy bunkó, neveletlen sárkányfajzat :DDD

2010. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

Engem is felidegesít, amikor rám fújják a füstöt, pláne, ha rám is hamuznak, de ettől függetlenül még nem kezdek el ordibálni. Szóval kicsit túlreagált a nőci a dolgot, és a hangneme sem volt megfelelő. Persze lehet, hogy aznap te voltál x-edik dohányos, aki ráfüstölt. Sokszor, amikor már a harmadik-negyedik ember cigizik mellettem, én is a határán vagyok, hogy megszólítsam. De eddig még sikerült visszafognom magam, és helyette tüntetőleg félrevonultam. Meglehet, hogy a nő ugyanígy volt aznap, és a félrevonulás nála az volt, hogy átment a másik oldalra, de ahogy átmentél te is, az már sok volt neki.

Plusz gondolom általánosított, a dohányosok többsége nem vonul félre a buszmegállóban - még akkor sem, ha esik az eső... Ráadásul ha jön a busz, a szemetes helyett a földre dobják a cigit.

Feltételezzük azt, hogy csak rossz napja volt a nőnek, betelt nála a pohár, és rajtad töltötte ki a dohányosok miatt eddig felgyülemlett mérgét. :)

2010. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Érdekes velem még egyszer nem fordult elő hogy valaki rám fújta a füstöt, rám hamuzott, stb... ha megyek az utcán és valaki előttem 5-6 méterre megy nem is érezni a cigit... ha átmegyek a másik oldalra akkor sem érzem... nem zavar...

és ha valaki valami óriási bűnt követ el az utcán ami engem is zavar, a maximum hogy illedelmesen megkérem hogy legyen szíves ügyelni arra hogy ne tegye így... persze a cigi nem számít, mert mint mondtam ilyen körülmények közt nem zavar... családomnban páran dohányoznak, az sem igazán zavar... szobában sem..

és én nem dohányzom. egyszerűen csak van annyi szabad szellemi mozgásterem hogy ne érezzem egy dohányos miatt korlátoltnak magam.

2010. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tinusy válasza:
Engem nem szokott zavarni. Oké büdös meg minden de el lehet viselni sztem nem te voltál bunkó
2010. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!