Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (történettel, elég hosszú)...

(történettel, elég hosszú) Szerintetek jó ötlet ezt így elkezdeni? (küzdősporthoz és harcművészetekhez, ill. önvédelmi sportokhoz értő személy válaszát várom)

Figyelt kérdés

Na szóval egy sportos, fiatal, 17 év alatti fiúról beszélünk. (rólam) Már egész kiskoromtól kezdve része vagyok a hiphop műfajnak, több évig breakeltem, de egy időre abbahagytam (jó kondival), és elkezdtek érdekelni a harcművészetek. Edzésre sose jártam, mindig a kicsit jártas ismerősöktől tanultam meg egy-egy mozdulatot. Aztán rájöttem hogy a harcművészetek nem csak betanult mozdulatokból állnak, és hogy nagyon hasznos, mert fejleszti a fizikai és a mentális képességeket. Van egy barátom, aki boxol, és MMA-s kesztyűkkel (a legkisebb, kicsit nagy volt ránk de azért nem volt vele para) az edzőtermében 1 menetet lejátszottunk. Megbeszéltük, hogy bármit lehet használni, (ő szinte csak boxot, én pedig azokat amikhez kicsit is értek: tae kwon do, krav maga, karate, box) Kickoxozott is, a rúgásai erősek voltak, az ütései pedig még erősebbek, pár héttel ezelőtt nem hittem volna hogy le tudnám győzni, de sikerült. Mivel edzésekre nem tudok járni, főleg mert a szüleim semmiben nem támogatnak, ezért úgy döntöttem hogy nézegetek erről szóló műsorokat (pl human weapon) és mindenféle küzdősportnak a mozdulatait összevegyítem. Próbálok egy újfajta önvédelmi módszert kialakítani, saját magamnak.

Úgy gondolkozok mint ahogy a krav magához kell, de mégis máshogy. Azért fontos ez nekem, mert kis növésű vagyok, régen gyenge voltam, és néha ok nélkül vertek meg nagy benga állatok. (pár évvel ezelőtt) Persze nem az a cél, hogy mindenkit szerteszét verjek, csak védelemre használnám. Akaraterő bőven van, válaszoktól függetlenül megpróbálom, és nemhiszem hogy megváltozik a véleményem, csak a tiétekre (vélemény) voltam kíváncsi.


2011. febr. 15. 16:14
 1/10 anonim válasza:
Várjá,nem te vagy a Bruce Lee 2. leszármozottja?:OOO
2011. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kiskorod óta hiphop műfaj, abbahagytad, és jó kondiban voltál... a történet végére meg már kicsi voltál régen meg gyenge... hmmm
2011. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsónak: igen rossz sorrendbe írtam, bocs, így a helyes: hiphop (gyenge) - break (jobb kondi) - és utána a többi. Végülis jó írtam csak rossz sorrendbe hoztam fel őket
2011. febr. 15. 16:57
 4/10 anonim válasza:
Esetleg nem kéne általánosítani. Attól, hogy valakit "legyőztél", még nem tudsz küzdeni. Egy pár mozdulat ismerete semmit sem jelent. Ha nem jársz edzésre, semmi közöd a küzdelemhez, internetről nem fogod megtanulni.
2011. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom jól, de hidd el hogy nem pár mozdulatból áll amit csinálok, és tudom hogy sosem fogom megtanulni az adott technikát, ezért próbálok sajátot. Mindig a legmegfelelőbb, legkedvezőbb és legrövidebb úton próbálok 1 problémát megoldani. (km) És ne hidd hogy beléd akarok kötni, csak még nem láttál, ezért nem hibáztatlak.
2011. febr. 15. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Én kicsi korom óta (ovis korom óta) rajongok a harcművészetekért. A szüleim engem sem igazán támogattak, de rengeteget olvastam róla, láttam filmekben meg ilyenek és csináltam ami jött. Nem tudtam h. jól csinálom e de csináltam mert tetszett. Ahogy nőttem egy barátom elkezdet Wing Chunt tanítani nekem és nagyon könnyű volt megtanulni a mozdulatokat gondolom az előzmények miatt, később Thai boxot tanultam, de ezt már un. "iskolában" és most van kihagyásom rendesen, de szeretném folytatni párhuzamosan mindkettőt. Jó dolog az h. újat próbálsz alkotni, de ehhez un. profiktól kell tanulnod, h. menjen a dolog. Keresd meg ezen az oldalon Stomp Dánielt, bár nem ismerem, de szerintem ő fog tudni segíteni, mert nagyon jókat ír és úgy tudom ő is jártas 1-2 harcművészetben/küzdősportban :)

A lényeg az, h. tanulj! Könyvekből és filmekből is lehet, a mozdulatot, de az nem pontos és nem érzed az "ízét". Inkább mestertől tanulj.


Remélem tudtam segíteni:)

2011. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Röhögnöm kell, kis csíra vagy. 1. komoly ember, boxoló nem verekszik egy képzetlen emberrel MMA-kesztyűben.


Nézzél jó sok Human Weapont, az pont ilyen kis idiótáknak való. kezdjük ott, hogy az ott bemutatott technikák nagy része rosszul van bemutatva, és teljesen böszme a narráció is. PL az mma részben Eddie Bravo elkezdi mutatni a rubberguardot, miközben a narráció végig a triangle-ről szól ???WTF másodszor, azért, mert látsz valamit, nem biztos, hogy le is tudod utánozni.


Harmadszor, meg bunyózni (meglepő módon) sok bunyózással lehet megtanulni. sok ellenféllel, nagyobbal, kisebbel, stb. TV műsorokat nézve nem.

2011. febr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az uccsó előttinek köszönöm hogy megértette amit elmondtam. Tudom hogy harcművészeti stílust nem tudok kialakítani, nem is azt akarok, csak egy egyszerűbb önvédelmet harcművészeti mozdulatokkal IS. Folytatni fogom a kis "magánedzéseimet" és az erősítést. Utolsónak pedig: nem értetted meg amit leírtam. Nem egy dagadt állat vagyok aki a tv előtt kuksol agyatlan kungfu filmeket nézegetve és álmodozik róla..
2011. febr. 16. 18:28
 9/10 A kérdező kommentje:
És képzeld, attól nem leszel jobb ha sok bunyót lejátszottál már, ez nem csak ettől függ..
2011. febr. 16. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Támogatom az aktivitásodat és az eltökéltégedet, de azért az előző írásodba belekötnék. Pontosan attól fejlődsz a legtöbbet. A valódi bunyóktól. Mert az ember a saját hibáiból tanul. Tapasztalatot csak onnan tudsz szerezni. Minden valamire való bunyós tudja ezt. ÉS árnyékolj sokat, lehetőleg tükör előtt, és először is kezdj el valamit. Mondjuk boxot és wing chun-t ha ennyire kotyvasztani szeretnél. ÉS a betanult mozdulatokatgyakorold hogy legyen fogalmad az egészről.
2011. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!