Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Létezik/Létezhet olyan hogy...

Létezik/Létezhet olyan hogy köszönéstől való félelem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tudom furán hangzik, de én akárhányszor kell köszönjek valakinek (legyen az bárki aki idősebb mint én akár csak 2 évvel is) mindig félni kezdek, hogy valyon felismer-e, vissza köszöne stb. A hangom mindig vékonyabb ilyenkor...
2015. jan. 6. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Mindenesetre már ketten vagyunk.

21/F

2015. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez szerintem nem a köszönéstől való félelem,hanem az emberektől.
2015. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem én az emberektől nem félek. Nincs bajom amikor társalogni kell másokkal, sőt szeretek ismerkedni...
2015. jan. 6. 19:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha jobban belegondolsz a problémádba, akkor biztos kideríthető, hogy nem csak a köszönés okoz gondot.


Bár ez így, hogy elolvastam amit írtál, egyértelmű is. Nem a köszönéstől félsz, hanem a reakciótól. Attól félsz, amit reagálni fognak rá, ez meg csak szimpla olyan, hogy nem akarod hülyén érezni magadat.

2015. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg megsúgom, hogy ezzel az emberek kb 90%-a így van.
2015. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 6. 20:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg állandóan attól félek, hogy sziával köszönök olyannak, akit magáznom kéne. Meg velem az is gyakran megesik, hogy nem tudom, hogy valakinek köszönnöm kéne-e vagy sem, ilyenkor kb a két szék között a földre huppanok és valami mormogás szerű valami lesz a köszönésem :D Az is tipikus, hogy távoli ismerősöknél attól félek, hogy nem ismer meg engem, de ezzel szerintem sokan így vannak, amit a következőből gondolok: kollégista vagyok és a kollégiumban mindenki köszön mindenkinek, annak is akit amúgy nem ismer, csak összefut vele a folyosón. Na, egy idő után azért az ember arcról már felismeri a többi lakót, de én azt vettem észre, hogy kolin kívül hiába találkozok ilyen emberekkel, akiket meg ismerek arcról és ők is tuti ismernek engem, nem köszönnek vissza (mondjuk már sokszor én sem köszönök inkább).
2015. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy van még a "látásból ismerem csak, vagy köszönőviszonyban is vagyok vele" kérdése. Nem egyszerű dolog, az biztos. A köszönés mondjon le! :)


A tegezés-magázás sem új keletű probléma. Ismered Karinthytól a Tegezés c. írást? Már ők sem tudták eldönteni...

2015. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerem... ez örök probléma marad :D
2015. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha nem ismer fel, nem hallja, akkor lényegtelen
2015. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!